Andrej Babiš v pondělí vystoupí v televizi. Mám toho hodně na srdci, oznámil

Premiér České republiky Andrej Babiš
Premiér České republiky Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2020

Premiér České republiky Andrej Babiš v pondělí ve 20.00 hodin vystoupí v televizi s projevem, který by se měl týkat současné situace ohledně šíření nákazy koronavirem. Uvedl to na svém Facebooku.

Dnes to bude velice stručné, některé z vás potěším, některé z vás zklamu. Zkrátka Čau lidi nebude. Zítra večer vám chci něco důležitého říct a řeknu to v televizi,” řekl premiér ve svém krátkém videu. Pravidelně nedělní prostor nechává své relaci s názvem Čau lidi.

Která stanice bude jeho proslov přenášet, zatím není jasné.

Podle všeho se bude premiér snažit zmírnit kritiku, které v posledních týdnech čelí. A to zejména kvůli chaosu ohledně opatření.

Na konci srpna ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi »zatrhl« plán na širší zavedení roušek ve vnitřních prostorách. Vládní epidemiolog Rastislav Maďar následně na vlastní žádost opustil svůj post.

Roušky se v obchodech a ve školách krátce poté zaváděly v polovině září, když začala jít čísla počtu nakažených výrazně nahoru. Situace v současné chvíli v souvislosti s koronavirem je na území České republiky velmi alarmující.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.