Andreji, končíš, vzkázal předseda STAN ve videu premiérovi. Vít Rakušan svá slova rozebral do detailu

Předseda STAN Vít Rakušan
Předseda STAN Vít Rakušan
Foto: Se svolením Víta Rakušana
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Andreji, končíš! To je jeden z posledních videopříspěvků, které předseda STAN Vít Rakušan (43) umístil na svůj profil na sociální síti Facebook před uzavřením volebních místností. Pro ŽivotvČesku.cz oblíbený politik vysvětlil, proč se rozhodl vyslat jasný vzkaz zatím stále premiérovi České republiky Andreji Babišovi (67). "Toto byl můj vzkaz, že tato éra sečtením hlasů dnes definitivně skončí," zdůraznil politik.

Sobota je druhým dnem, kdy pokračují volby, které rozhodnou o složení Poslanecké sněmovny v dalších čtyřech letech. A mezi politiky to přímo vře. Předseda STAN vyslal jasný vzkaz Andreji Babišovi, ve kterém dává najevo, jak podle něj dopadnou volby.

"Toto byl můj vzkaz, že tato éra sečtením hlasů dnes definitivně skončí. Éra jednoho oligarchy, éra člověka, který si stát privatizoval pro sebe, éra muže, který tu politiku nedělal nikdy kvůli lidem. Vždy mu šlo o to zajistit si svůj byznys, prohloubit svůj byznys, získat pro sebe moc. Myslím si, že to už lidé v České republice prokoukli," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vít Rakušan.

Zda se slova Víta Rakušana naplní, rozhodnou voliči. Mnohé okrsky hlásí velkou volební účast, v pátek večer někde přesahovala až 50 procent. Jinde pak už během sobotního dopoledne dosahovala k 70 procentům. V některých okrscích se zase mluví o tom, že přišlo zatím jen asi 40 procent voličů. Před čtyřmi lety byla účast za oba dny 60,84 procenta voličů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.