Aneta Krejčíková přiznala dopady epidemie na psychiku. Popsala vlastní zkušenosti s nemocí

Herečka Aneta Krejčíková
Herečka Aneta Krejčíková
Foto: nextfoto.cz

Více jak rok trvá v Česku epidemie koronaviru, která však v posledních týdnech nabírá podle odborníků příznivý obrat. Sympatická herečka Aneta Krejčíková (29), která za pár dní oslaví kulaté jubileum, má za sebou náročné měsíce jakožto maminka dvou dětí – staršího syna Bena a dcery Antonie (1) a těší se nejen na znovuobnovení kultury, ale také na společnost, která jí občas hodně schází. "Čas trávím doma a nějak mě to sice neomezuje, ale už mi to trochu leze na mozek," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Aneta Krejčíková, známá mimo jiné jako Gábina ze seriálu Ulice nebo Milada z komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci režiséra Filipa Renče (55), je maminka na plný úvazek a dlouhé měsíce tráví s rodinou doma. S partnerem Ondřejem Rančákem, s nímž se zasnoubila v roce 2017, vychovávají dvě malé děti. Občas to s sebou nese i náročné chvíle, se kterými se člověk musí popasovat a zvládnout je.

"Celkově vnímám, jak už je to napjaté – i psychicky. Nejen z mé strany, ale i v okolí. Epidemie už trvá dlouho. Čas trávím doma a nějak mě to sice neomezuje, ale už mi to trochu leze na mozek. Sama za sebe musím říct, že se hodně těším na svoji práci a sociální kontakt. Jsem velmi společenský člověk, proto se na to opravdu těším," řekla Aneta Krejčíková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i když ona nemoc neprodělala, její partner covid měl a zřejmě dokonce dvakrát.

"Poprvé to bylo v době, kdy epidemie nebyla ještě příliš rozjetá. Tehdy se vracel z hor z Rakouska, kde byl s dětmi na »lyžáku«. Byl nemocný docela dlouho, měl horečky a bylo to poměrně intenzivní. Zřejmě to tedy koronavirus byl. Podruhé ho prodělal o Vánocích, ale to už neměl nějaký extra silný průběh. Z nejbližšího okolí naštěstí nemám nějakou hodně negativní zkušenost. Moje sestřenice měla horší průběh covidu, ale dostala se z toho. Musím tedy zaklepat," dodala Aneta Krejčíková pro ŽivotvČesku.cz.

Herectví je profese, která s sebou přináší možnosti přecházet z role do role a měnit se v ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.