Anetu Krejčíkovou okradl v noci a vydíral neznámý pachatel. Zaplať, nebo přijdeš o všechno

Aneta Krejčíková je velmi nadaná herečka.
Aneta Krejčíková je velmi nadaná herečka.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2020

Půvabná herečka Aneta Krejčíková (29) prožila poměrně dramatickou noc. V noci ze soboty na neděli se jí neznámý pachatel naboural do jejího instagramového účtu, změnil jí přístupové údaje a začal ji vydírat. "Za vrácení profilu požaduje 1500 dolarů," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka, která chce varovat ostatní před podobným útokem.

Dvojnásobná maminka měla na svém sociálním účtu více než 100 tisíc fanoušků. Díky tomu si občas přivydělala reklamním obsahem. Zároveň to byl ideální nástroj pro komunikaci s fanoušky.

"V noci mi přišla zpráva na Instagram, abych se přihlásila na nějakou stránku, jinak bude můj účet na Instagramu smazán. Tak jsem tak naivně učinila, protože jsem myslela, že to je zpráva od správců Instagramu. Následně už jsem se do profilu nedostala a přišla mi na telefon jen zpráva, ať zaplatím 1500 dolarů (v přepočtu necelých 35 tisíc korun - pozn. red.), jinak přijdu o všechny fanoušky, vlastně celý účet," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz herečka, která chce varovat všechny, aby nenaletěli jako ona.

"Je to nepříjemné. Mrzí mě, čeho jsou lidé v dnešní době schopni. Když jsem tomu člověku na druhé straně napsala, že mám dvě děti, které musím živit, slevil mi na 1200 dolarů," dodala Aneta s tím, že takovou sumu odmítla uhradit.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala mluvčího policie Jana Daňka, který doporučil, aby herečka krádež oznámila. "Doporučuji věc oznámit na nejbližším místním oddělení policie, kolegové to prověří a budou pátrat po pachateli a snažit se případ objasnit. V případě, že by se prokázal trestný čin krádeže, tak v nouzovém stavu hrozí pachateli vyšší sazba, a to až odnětí svobody na 8 let," upřesnil Daněk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.