Angelina Jolie zachraňuje existenci včel. Vysvětlila, co je důvodem. Vše je úzce propojené, řekla

Americká herečka Angelina Jolie zachraňuje včely
Americká herečka Angelina Jolie zachraňuje včely
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2021

Také některé hvězdy filmového Hollywoodu patří k ochráncům přírody, kterým záleží na životním prostředí a stavu světa, v němž žijeme. Jednou z nich je herečka Angelina Jolie (46), která se nyní začala velmi intenzivně věnovat včelám. Podle jejích slov jsou budoucností, kterou si musíme hýčkat a každou jednu včelu vnímat jako tvora, který dává život a je třeba ho chránit.

Příroda a následky, které jsou dílem člověka, zajímají ekologické aktivisty, ale také slavné osobnosti. Angelina Jolie není jen matkou pěti dětí – třech synů a dvou dcer a úspěšnou filmovou hvězdou. Když na počátku nového milénia natáčela v Kambodži akční trhák Lara Croft: Tom Raider, poprvé si uvědomila, jak rozsáhlé škody mají na svědomí lidé. Před 20 lety byla oficiálně jmenována Vyslankyní dobré vůle při Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Její humanitární činnosti se rozjely naplno a tentokrát se zaměřila na včely, které jsou podle ní budoucností. Stala se součástí kampaně s názvem Women For Bees, na níž spolupracuje mimo další také UNESCO. Projekt si dal za cíl, že do roku 2025 bude rozmnoženo přes 125 milionů včel. To bude úkolem 50 žen ze všech koutů světa, z nichž se vycvičí zkušené včelařky.

"Všichni jsme dostatečně chytří na to, že pochopíme, jak jsou tyto střípky velmi, velmi propojené a také hodně stěžejní. Vím, že to nyní vypadá, že pracuji jen kolem včel, ale ve skutečnosti je pro mě včela, opylování a úcta k životnímu prostředí úzce propojena s živobytím žen a také vysídlováním kvůli klimatickým změnám. Cítila jsem se moc dobře, když jsem byla ve společnosti těchto nádherných stvoření," řekla Angelina Jolie, jak uvedl web Wmagazine.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.