Angličtina v podání Aleny Schillerové. Uniklo video, na kterém ministryně hovoří cizí řečí

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: Twitter Aleny Schillerové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2020

Po vlně kritiky směrem k ministryni financí Aleně Schillerové kvůli její neúčasti na videokonferencích o bilionech z Evropské unie na pomoc dopadů koronavirové krize se na veřejnost dostalo video, na kterém hovoří anglicky. O správkyni státní kasy se totiž říká, že se v tomto jazyce nedomluví. Pod záznamem opět bují kritické komentáře směrem k úrovni angličtiny Schillerové. Video najdete níže v článku.

Alena Schillerová se ve středu ohradila proti tvrzení, že se schůzek neúčastnila kvůli slabé úrovni angličiny. Videokonference o rozdělení bilionů korun prý vynechala proto, že musela být v Poslanecké sněmovně.

"V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Osobně jsem se přímo na místě zúčastnila 20 z 24 zasedání. Má vystoupení jsou vždy v angličtině (dohledatelné na veřejně přístupných záznamech)," napsala na Twitteru.

Záznamy už někteří lidé dohledali a teď kolují po sociálních sítích. Přinášíme jeden z nich.

Video: Schillerová mluví anglicky

Pod videem se sešla celá řada kritiků úrovně angličtiny Schillerové. "Ok, tak ministra financí u nás může dělat Google Translate," napsal Tomáš.

"Ten croissant tam má kvůli Francii? A jestli ano, má na druhé straně někdo becherovku? Ta angličtina mi trhá p**el na cáry," poznamenal uživatel s přezdívkou Bůh.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.