Ani přes prázdniny nezvolní. Pan herec Jiří Lábus rozdává radost po boku Oldřicha Kaisera

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser
Jiří Lábus a Oldřich Kaiser
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2021

Jednoznačně patří k fenoménům českého herectví. Řeč je o Jiřím Lábusovi (71), který ztvárnil nejen ve filmu, ale i v divadle desítky velmi krásných rolí. Má za sebou obě dávky vakcíny proti onemocnění covid-19 a tak si přes léto vyrazil na dovolenou k moři, aby se opět plný sil vrátil k tomu, co miluje - herectví. "Přes prázdniny hraji, takže jedu o sto šest," řekl pro ŽivotvČesku.cz geniální umělec, který je rád, že se rozvolnila opatření kvůli pandemii.

Filmy, ve kterých si zahrál, patří stále k divácky velmi populárním a atraktivním. Herecký talent Jiřího Lábuse je mezi jeho kolegy vyzdvihován zejména kvůli jeho autentičnosti. A milovníkům divadla ho rozdává i přes léto.

"U moře už jsem letos už byl, to jezdím každý rok. Přes léto ale točím a hraji na letní scéně pod žižkovskou věží s Oldou Kaiserem, takže jsem v pracovním módu i přes prázdniny," řekl pro ŽivotvČesku.cz dobře naladěný herec Jiří Lábus.

Již dříve pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil obavy ze stavu, který v zemi panoval. Zároveň si uvědomoval, že není radno situaci podceňovat. "Onemocnění potkalo některé mé kolegy, sám jsem se s tím nesetkal, ani nebyl v karanténě. Chráním se maximálně. Používám roušku a velmi často si myji ruce. Ale to už mám zažité od dětství, protože maminka byla zdravotnice a vždy mě do toho nutila. Nemoc to je nebezpečná a obavy z ní musí mít každý soudný člověk," řekl již dříve pro ŽivotvČesku.cz herec, který věří, že k dalším uzávěrám už nedojde.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.