Anitě z West Side Story je skoro 90 let. Rita Moreno vypadá jako udržovaná sedmdesátnice

Rita Moreno ztvárnira v muzikálu roli Anity
Rita Moreno ztvárnira v muzikálu roli Anity
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 12. 2020

West Side Story z roku 1961 patří mezi nejslavnější filmové muzikály všech dob. Podařilo se mu získat celkem 10 cen Oscar, jedna z nich připadla i herečce Ritě Moreno, která ztvárnila roli Anity. Příští rok jí sice bude už 90 let, ale vypadá jako udržovaná stříbrná liška.

Zřejmě jen málokterá herečka, která se v televizním průmyslu uplatňovala v 60. letech minulého století, je dnes tak vitální a krásná jako Rita Moreno. První latinská umělkyně, které se podařilo získat všechny významné ceny Oscar, Emmy, Tony a Grammy, vypadá ve věku 89. let velmi dobře.

Latinská stříbrná liška, jak jí je dnes přezdíváno, už v 85 letech byla vděčná, že je stále naživu. "Nemám odvahu si stěžovat ani na záděru. Život je dobrý,“ řekla pro časopis People. Optimistický přístup považuje za jeden ze svých receptů na pozvolné stárnutí bez zdravotních obtíží.

Zpět do West Side Story

V životě Moreno nikdy nepřemýšlela nad tím, že by s herectvím skončila. Jako téměř devadesátnice by už mohla odejít do důchodu a příznivci by jí to neměli za zlé, vzdávat se ale nemá v povaze.

Rita si volna moc neužívá, televize je její celoživotní vášní, které se nikdy nevzdá. Proto je možné ji stále vídat v nových filmech, z nichž jeden ji vrátil zpátky v čase. Znovu si zahrála ve West Side Story, tentokrát majitelku obchodu Valentinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.