Anketa: Zeptali jsme se rodičů, zda pošlou v pondělí své dítě do školy. Odpovědi se různí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

V pondělí se do základních škol po dvouapůlměsíční pauze kvůli koronavirové epidemii vrací žáci prvního stupně. Docházka bude ale až do konce školního roku dobrovolná. Část dětí, které rodiče do škol předem nenahlásili, zůstává nadále doma. Zeptali jsme se čtenářů, jestli své děti nechají doma či naopak je pošlou do školy.

Dominantní by podle ministerstva školství měla být stále výuka na dálku. Situace v různých školách se bude lišit. Některé se chtějí co nejvíce vrátit k běžné výuce.

Mnozí rodiče využijí možnosti poslat své dítě do školy, naopak pokud mají zajištěné hlídání, měsíc do prázdninami ho ještě nechají doma.

Pošlete své dítě do školy? Tak zněla naše otázka.

Adela - 35 let: Ano, dám. Budou mít svou třídní učitelku, která se na ně už moc těší. Syn do školy chce. Dcerku jsem naopak nedala do školky, protože ji tam nechtějí.

Iva - 31 let: Ne, protože na jeden měsíc to nemá cenu. Druhé dítě, které dochází na druhý stupeň mi stejně zůstane doma.

Šárka - 36 let: Jsem na mateřské. Dceru nedám a syn chodící na druhy stupeň je taky doma. Nevidím důvod na 5 týdnu, aby šla do školy. Distanční výuku zvládame dobře. Ven s dětmi chodí takže sociální kontakt ji nechybí. Navíc by ve třídě byla s žáky které nezná a s učitelkou kterou taky nezná.

Petra - 29 let: Nevidím důvod syna neposlat do školy. Situace bude minimálně stejná. 

Michaela - 27 let: U nás jde tedy o školku, ale kluci půjdou. Nebudu je držet doma do září a kdo ví, jak to pak bude v to září. Jestli si s dětmi hrají na hřišti nebo ve školce, to je už jedno. O škole bych vůbec nepřemýšlela, pokud by mohli, šli by.

A co vy, pošlete svého potomka do školy? Pokud se nám chcete pochlubit fotkou, pošlete nám ji na [email protected]. Přidáme ji do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.