Anna Slováčková na předávání cen oslnila róbou jako bohyně a dlouhými loknami. Přiznala zákaz spaní s mokrou hlavou

Herečka a zpěvačka Anna Slováčková
Herečka a zpěvačka Anna Slováčková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Herečka a zpěvačka Anna Slováčková (26) si na konci minulého týdne nenechala ujít vyhlášení ankety Český slavík. Na galavečer, kde se to hemžilo známými jmény, se vybavila metalickou róbou v antickém střihu a nešlo si nevšimnout, jak jí po boji se zákeřnou rakovinou dorostly blond lokny. "Po nemoci se mi už vlasy naštěstí daly do kupy, dodržovala jsem, co mi poradila kadeřnice," řekla pro ŽivotvČesku.cz Anna Slováčková (26).

Dcera Dagmar Patrasové (65) a Felixe Slováčka (78) si prožila poměrně těžké období, když jí lékaři sdělili velmi nepříznivou diagnózu. Boj se zákeřnou rakovinou začal před pěti lety, kdy si Anna našla v prsu bulku. Naštěstí se ukázala jako nezhoubná.

V roce 2019 se nemoc vrátila a tentokrát udeřila již ve své zhoubné podobě, následovala operace a léčba chemoterapií. Bylo štěstí, že zabrala a zdravotní stav Anny Slováčkové se významně zlepšil a je už řadu měsíců zcela stabilní. Nadále je ale nutné, aby byla obezřetná. "Zdravotně už jsem naštěstí v pořádku, cítím se stále stejně dobře, nepozoruji žádnou změnu. Další kontrolu mám ale až začátkem příštího roku, tak doufám, že se dozvím další dobré zprávy," svěřila nadaná umělkyně před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Náročná léčba se však bohužel odrazila na jejím zevnějšku. Kromě toho, že neměla energii věnovat se sportu, se cesta za zdravím podepsala na jejích vlasech, které jí začaly po chemoterapii padat, a tak se dcera slavných rodičů odhodlala k radikálnímu kroku a oholila si celou hlavu. Poté ji fanoušci nějaký čas mohli vídat s šátkem.

Při předávání hudební ceny Český slavík 2021, kde se Anna Slováčková ukázala, si nešlo nevšimnout, že ji opět zdobí poměrně dlouhé a zdravě vypadající blond kadeře. "Vlasy se mi daly do pořádku naštěstí v zásadě samy. Samozřejmě jsem ale dodržovala všechno, co mi poradila moje kadeřnice, kam chodím už asi pět let. To znamená, že jsem si naordinovala zákazy jako třeba nechodit spát s mokrými vlasy, nemít je příliš dlouho zabalené v ručníku a tak. Samozřejmě mi také pomohla vybrat vhodné produkty, abych nemusela sahat po běžných z drogerie, které nebývají tolik kvalitní," svěřila pro ŽivotvČesku.cz interpretka skladby, která vznikla jako duet s písničkářem Pokáčem, s názvem I když jsme plešatý a je součástí projektu na podporu onkologicky nemocných dětí.

Na galavečeru Anna Slováčková zaujala nejen dorůstající hřívou, ale svým outfitem. Zvolila kovově metalickou barvu šatů, které vyzdvihoval poměrně jednoduchý, ale zajímavý antický střih. Šaty jsem si hrozně moc užila, pocházejí od mladé návrhářky Eriky Příhodové a jsem hrozně ráda, že mi s jejich výběrem pomohla," s dávkou pýchy v hlase dodala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka a herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.