ANO jde do vedení. Čelíme soupeři bez finančních a morálních limitů, říká Vít Rakušan k novému průzkumu

Se svolením Víta Rakušana
Koaliční partneři Ivan Bartoš a Vít Rakušan
Foto: Se svolením Víta Rakušana
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 7. 2021

Situace na politické scéně je velmi proměnlivá a do podzimních voleb se může ještě hodně věcí změnit. V aktuálním průzkumu STEM se ukázalo, že hnutí ANO převzalo vedení s 26,7 % voličských hlasů a Česká pirátská strana v koalici se Starosty a nezávislými (STAN) si mírně pohoršila. "My se snažíme tomu čelit, máme proti sobě soupeře bez finančních a morálních limitů, což je vždycky těžké. Ale nic zásadního si z toho neděláme. Kampaň máme promyšlenou," vyjádřil se k výsledku předseda STAN Vít Rakušan (43).

Několik měsíců před podzimními volbami se politické strany snaží, aby si získaly přízeň a podporu voličů, kteří v říjnu rozhodnou o jejich dalším osudu. Podle posledního průzkumu STEM se dostalo do vedení hnutí premiéra Andreje Babiše (66) s celkem 26,7 %, které v předchozích týdnech naopak ztrácelo. Mírný propad pocítila koalice Pirátů a STAN, dostala by 24,1 % hlasů. Druhou nejúspěšnější koalicí by se stalo SPOLU – tedy trojice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ta by získala 17,4 %.

Nad hranicí deseti, konkrétně s 10,9 % hlasů by uspělo SPD pod vedením Tomia Okamury (49). ČSSD naopak posílila a měla by na své straně 5,5 % voličů. Stejně by si vedlo KSČM a o 0,4 % méně hlasů by patřilo hnutí bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty (50). Celkem 2,6 % by obdržela koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků. O procento méně voličů by pak dalo hlas Zeleným.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

"Myslím si, že nyní je doba obrovských dezinformací vůči naší koalici – především vůči Pirátům. Samozřejmě je to masivní, podporované, placené a systematické. My se snažíme tomu čelit, máme proti sobě soupeře bez finančních a morálních limitů, což je vždycky těžké. Ale nic zásadního si z toho neděláme. Kampaň máme promyšlenou, rozfázovanou a finálně se rozhodne v září, respektive na začátku října. My jako STAN jsme v průzkumech dlouhodobě vycházeli tak, že se do Sněmovny nedostaneme a dostali jsme se. Stále chceme vyhrát, na tom se nic nemění. Máme kvalitní program a kvalitní lidi," řekl Vít Rakušan pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu