Anonym vyhrožuje útokem na nespecifikovanou školku. Přijali jsme opatření, potvrdil mluvčí

Pixabay.com
Ilustrační foto – školka
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 5. 2021

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zabývají výhrůžkou ze čtvrtka, v níž anonym pohrozil útokem na nespecifikovanou mateřskou školu. "V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Policie ČR na svém twitterovém účtu zveřejnila, že se kriminalisté zabývají anonymní výhrůžkou útoku na blíže nespecifikovanou mateřskou školu. Byla přijata preventivní opatření a policisté po autorovi výhrůžky intenzivně pátrají.

"NCOZ se intenzivně zabývá anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována. V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Informace rezonuje mezi rodiči, někteří z nich v internetových diskuzích přiznali, že z obav o bezpečnost svých dětí je do školky nepošlou a raději s nimi zůstanou doma.

"Chtěli bychom ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí k vypátrání autora výhrůžek. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná tak skrytá. Předáváme preventivní doporučení," doplnil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu