Arabelu točila s bolavou páteří, vzpomíná Rumburak Jiří Lábus na čarodějnici Janu Andresíkovou

Jiří Lábus a Jana Andresíková v pohádkovém seriálu Arabela
Jiří Lábus a Jana Andresíková v pohádkovém seriálu Arabela
Foto: Profimedia.cz

Herečka Jana Andresíková, jež zemřela v říjnu loňského roku poté, co byla pozitivně testována na koronavirus, by oslavila 80. narozeniny. Jednou z jejích nejslavnějších rolí byla čarodějnice v oblíbeném pohádkovém seriálu Arabela, kde tvořila nezapomenutelnou dvojici s Rumburakem v podání Jiřího Lábuse (71). Slavný herec a dabér zavzpomínal na natáčení. "Myslím si, že naše dvojice bude dlouho v análech České televize," řekl Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz o spolupráci s charismatickou kolegyní.

Herečka Jana Andresíková ztvárnila celou řadu významných rolí v seriálech i filmech, jednou z těch nejslavnějších je nepochybně čarodějnice v pohádce Arabela. Jakožto záporná postava tvořila duo s Jiřím Lábusem coby Rumburakem, který na ni vzpomíná jako na velkou profesionálku.

"To už je tolik let. Znali jsme se spíš pracovně. Jana byla veliká profesionálka, báječná paní kolegyně, jak se říkalo v Arabele. Vím, že měla smolný život, měla spoustu různých úrazů, které ji provázely léta. Při natáčení druhé série měla nějaké problémy s bolavou páteří," řekl Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na detaily si už přesně nepamatuje.

S páteří měla herečka problémy už od roku 1970, kdy si při autonehodě nalomila bederní páteř. Lékaři jí tehdy ani nedokázali říct, jestli bude znovu chodit, po dlouhé léčbě se ale dokázala postavit na nohy. Zranění se obnovila právě při natáčení scény do Arabely, když nešťastně upadla. Bolesti ji od té doby zcela neopouštěly.

Po boku Jiřího Lábuse se Jana Andresíková v Arabele objevovala nejčastěji, herci spolu v kostýmech Rumburaka a čarodějnice natočili spoustu scén. "Učila na škole, myslím, že umělecký přednes, měla krásný hlas. Spolupráce s ní byla moc pěkná a vzpomínám na ni rád. Osobně jsme se příliš neznali, ale pracovat s ní bylo skvělé," uvedl pro ŽivotvČesku.cz představitel známého pohádkového čaroděje.

Jako tým záporáků zůstanou Lábus s Andresíkovou navždy nezapomenutelní. "Myslím si, že naše dvojice bude dlouho v análech České televize. Bude se to ještě určitě hodněkrát opakovat, Arabela je nesmrtelný seriál. Ti záporáci se hráli nejlépe. V rámci natáčení dokumentu s Václavem Vorlíčkem jsme byli Janu navštívit v nemocnici, to už je ale hodně let," doplnil Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz, jak na svou kolegyni vzpomíná.

Více než polovinu života žije představitelka Arabely v Německu. A svého stěhování nelituje...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.