Armáda pomůže Karlovarskému kraji, schválila vláda. Prudce tam roste koronavirová nákaza

Vojáci pomohou Karlovarskému kraji /Ilustrační foto/
Vojáci pomohou Karlovarskému kraji /Ilustrační foto/
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 4. 2020

Vláda na pondělním jednání schválila, že do pomoci Karlovarskému kraji s koronavirem se zapojí i armáda. Vedení kraje o to Babišův kabinet ráno požádal. Souhlas byl nutný proto, že vojáci budou nasazeni také ve zdravotnických zařízeních. Usnesení vlády dosud povolovalo nasazení armády pouze v zařízeních sociální péče.

Karlovarský kraj po nasazení armády volal kvůli rychlému nárůstů počtu nakažených v Mariánských Lázních. Za týden tam přibylo 42 pacientů s Covid-19, celkem je ve městě 51 infikovaných lidí.

Kromě zařízení sociální péče může nově armáda pomáhat i ve zdravotnických zařízeních, shodla se na tom vláda. Agentuře ČTK to řekl vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček.

Roste nákaza

Kraj hodlá vojáky nasadit vedle sociálních zařízení také do léčebny dlouhodobě nemocných a lůžek následné péče v Mariánských Lázních. Prudce tam totiž roste počet nakažených, za týden vzrostl o 42 lidí na 51 celkových nakažených.

Souhlas vlády byl potřebný kvůli předchozímu usnesení kabinetu, který umožňoval nasazení armády pouze v sociálních zařízeních.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.