Arnold Schwarzenegger ukázal, jak se udržuje v kondici. Těžké cviky a dřepy už dělat nemohu, přiznal

Herec Arnold Schwarzenegger
Herec Arnold Schwarzenegger
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2021

Herec Arnold Schwarzenegger (73) byl v mládí profesionálním sportovcem a kulturistou. Přestože už není nejmladší, pohyb je jeho velkou vášní dodnes a díky němu je stále ve formě. V posledních měsících si velmi oblíbil cyklistiku, věnuje se jí ve volném čase a kam může, tam se přesouvá na kole i za pracovními povinnostmi. Takového koníčka mu dle jeho slov poradili lékaři.

Arnold Schwarzenegger patří zřejmě mezi největší milovníky pohybu mezi celebritami. Dokud nepřišla pandemie koronaviru, pravidelně chodil do posilovny, kterou dnes navštěvuje jen, pokud se na to cítí a cvičí převážně doma. Novou energii mu vdechla cyklistika, jež měl rád už dříve, ale až nyní ji provozuje intenzivně. Díky ní nelení a navíc si dopřává sport, během kterého se nevystavuje nákaze nemocí covid-19.

"Cyklistiku doporučují lékaři i jiní odborníci, nejen, že je to skvělá forma pohybu, ale když neděláte zastávky, tak se ani nemůžete nakazit koronavirem," napsal Schwarzenegger na svůj profil na Instagramu. Na kole je mu ale dobře, i když zrovna neprobíhá pandemie a má s ním velké plány.

Podle herce je důležité pohyb vyvažovat. "Nemohu jen posilovat. V mém věku je cyklistika ideální, pomáhá mi například k tomu, abych protáhl kolena a ta mi neodešla. Nemohu už ani dřepovat a jízda na kole je jediným sportem, který mým kolenům neubližuje," přiznal stárnoucí, přesto aktivní herec pro magazín Men's Health.

"Na kole jezdím jen tak ve volném čase, nebo na něm jezdím i na nákupy. Alespoň vidím své okolí v jiné perspektivě. Rád bych jednou projel na kole co největší část světa," svěřil legendární Terminátor, který už si na kole projel například i Londýn a svůj sen si tak pomalu ale jistě plní.

Přestože Arnold Schwarzenegger cyklistiku doporučuje, sám není příkladem dokonalého cyklisty. Například v roce 2016 byl zastaven policií proto, že na kole projížděl vlakovým nádražím. Téhož roku ve Skotsku jel na špatné straně silnice a o rok později dostal varování od policie poté, co jí byl v Austrálii přistižen při jízdě na vozovce bez helmy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.