Arogance, trestní oznámení a nadávky. Hejtmanka Jermanová boří rekordy v ostudných skandálech

Jaroslava Pokorná Jermanová je velmi kontroverzní politička
Jaroslava Pokorná Jermanová je velmi kontroverzní politička
Foto: Archiv Jaroslavy Jermanové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2020

Jaroslava Pokorná Jermanová (50), hejtmanka Středočeského kraje, má za sebou v poslední době řadu skandálů. V politické a mediální sféře se stala velmi diskutovanou osobou, jejíž jméno budí i mezi lidmi negativní emoce. Celá situace kolem političky se neustále vyhrocuje.

Podivné kauzy, nekorektní jednání a chování, které se dá jen těžko přisuzovat ženě ve vysoké politice. V této souvislosti se skloňuje jméno poslankyně a 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Pokorné Jermanové, na kterou se »nabaluje« jeden skandál za druhým. Nedávno českými médii otřásla aféra týkající se záchranářky Veroniky Brožové, která poslala otevřený dopis adresovaný středočeské hejtmance za ANO. Její slova alarmujícím způsobem apelovala na situaci panující mezi záchranáři a nedostatek ochranných pomůcek na počátku březnové první vlny pandemie covid-19.

Reakce samotné Jermanové byla více než šokující. Nebohá záchranářka zachraňující každodenně životy druhých se dočkala trestního oznámení, které na ni podal Středočeský kraj za šíření poplašné zprávy podle paragrafu 357 trestního zákoníku. Vzhledem k tomu, že se vše odehrálo v době, kdy byl vyhlášen nouzový stav, vyšetřování převzala Národní centrála proti organizovanému zločinu – odbor terorismu a extremismu.

Řada politiků se zhrozila nad jednáním poslankyně a ve svých vyjádřeních ji ostře zkritizovali za zneužití policie a nemorální jednání, kterým projevila přístup, od kterého se distancuje i politická strana ANO, k níž Jermanová přísluší. Opoziční politik za ODS a kandidát na hejtmana Středočeského kraje Martin Kupka (44) nešetřil slovy o zastrašování a požadoval od Jermanové vysvětlení, proč do celé kauzy »zatáhla« policii. Situace vyústila v odchod záchranářky ze zaměstnání, protože už neunesla tlak, který vytvořila naprosto nesmyslně a uměle poslankyně ANO. Tím ale eskapády Jermanové bohužel nekončí.

Řada politiků poukazuje i na neprůhledné jednání ohledně auditů, smluv a podivné manipulaci se zakázkami. Poslankyně pobuřuje nejen svými skandály, ale veřejnosti vadí také její arogantní vystupování. Ukázkové selhání pak předvedla v diskuzním pořadu stanice DVTV, kde nedokázala zvládnout palčivé otázky zkušené moderátorky Daniely Drtinové.

Jermanová figuruje také v kauze se svým manželem Jakubem Pokorným (35), který v minulosti údajně využíval hejtmančinu služební Škodu Superb pro osobní potřeby. Manželka ho nakonec bránila s obhajobou smluvního ujednání, které mu to jako zákonnému partnerovi umožňuje. Před nedávnem Pokorný nezvládl mediální nápor kritiky a velmi vulgárně se vyjádřil k osobě Martina Kupky, který v letošních krajských volbách usiluje o stávající post Jermanové. "Dobrý den, pane Kupka, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buzerantů," napsal na sociálních sítích. Jermanovou vyzval k rezignaci místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob (37). Její chování zhodnotil i premiér Andrej Babiš a nazval to »nezvládnutím situace«.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.