Arsenal před Slavii poklekne. Rasismus je téma číslo 1, říká před zápasem Pavel Karoch

Obrázek z utkání Glasgow Rangers versus Slavia Praha
Obrázek z utkání Glasgow Rangers versus Slavia Praha
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Fotbalová veřejnost se upíná ke čtvrtfinále Evropské ligy a diváci budou sledovat, co předvede Slavia Praha na hřišti Arsenalu. Otázkou, která se na Britských ostrovech hodně diskutuje, je rasismus. Slávistický hráč Ondřej Kúdela (34) je kvůli údajnému rasistickému výroku vyšetřován orgány UEFA. "Arsenal před zápasem poklekne. Takže nějaký tlak tam bude," řekl pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert Pavel Karoch (57).

Utkání v Londýně bude bedlivě sledovat také bývalý fotbalista pražské Dukly a komentátor Pavel Karoch. Hráč, který končil kariéru v kostarickém týmu LD Alajuelense, bude zvědavý, v jaké síle se anglický tým ve čtvrtfinále Evropské ligy představí. Arsenal v Premier League prožívá špatné období a klub se netají tím, že právě v Evropské lize chce zachránit sezonu. Vypadnutí se »sešívanými« si v Londýně nikdo nepřipouští.

"Za největší slabinu Arsenalu považuji propustnou obranu. Nedůsledného bránění by Slavia mohla využít," odhadl pro ŽivotvČesku.cz Pavel Karoch, kde je bolavé místo anglického favorita.

V tvrdém utkání v Glasgow byl vážně zraněn Ondřej Kolář. Hráč Rangers Kemar Roofe slávistickému brankáři zlomil čelní kost. Klub nechal Kolářovi vyrobit ochrannou masku a podle lékaře by hráč do zápasu na Arsenalu mohl naskočit. "Myslím si, že trenéři dají na subjektivní pocit Ondry Koláře," řekl Pavel Karoch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se možná rozhodne až pár hodin před zápasem, kdo si nakonec do branky stoupne.

Podle fotbalového experta pražskému týmu pomůže, že v Londýně se kvůli protikoronavirovým opatřením bude hrát na prázdném stadionu. Nehrozí tedy, že by fanoušci pískali na sešívané a obviňovali je z rasismu, jak se začalo dít po emocionálně vypjatém utkání v Glasgow.

"Zápas bude bez diváků. Navíc nehraje Ondřej Kúdela, takže by to mělo být v klidu. Arsenal ale před utkáním určitě poklekne, takže nějaký tlak tam bude. Oni to prostě vnímají jinak a z rasismu udělali téma číslo 1," dodal Pavel Karoch pro ŽivotvČesku.cz. Na Britských ostrovech fotbalisté před zápasy klečí, aby prokázali solidaritu s hnutím BLM (Black Lives Matter).

Právě Ondřej Kúdela je na Britských ostrovech považován za člověka, který rasisticky urazil hráče Rangers Glena Kamaru. Orgány UEFA rasistické nadávky zatím neprokázaly, ale slávistický obránce byl částí tamějších fanoušků »odsouzen« bez důkazů. Do Anglie ani neodcestoval, protože při poslední reprezentační akci utrpěl zranění a má horečky. Navíc podle předběžného verdiktu organizace UEFA by k utkání stejně nastoupit nemohl, protože dostal na jeden zápas stopku.

Česká modelka, influencerka a vítězka soutěže Česká Miss z roku 2011 Jitka Nováčková (29) ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu