Artur Štaidl poprvé promluvil o smíření spojeném se ztrátou své matky

Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2024

Artur Štaidl, syn popové princezny Ivety Bartošové, se rozhodl poprvé promluvit veřejně o své matce v obsáhlejším rozhovoru. V talkshow Tobogan se rozpovídal o vzpomínkách na slavnou maminku i o tom, jak vnímá její popularitu, která trvá dodnes. Artur promluvil i o letošním smutném desetiletém výročí, kterému se raději vyhnul a odjel mimo republiku. Syn slavných rodičů, který se na veřejnosti ukazuje sporadicky, nebyl od matčiny smrti prakticky v žádném kontaktu s jejím posledním manželem Josefem Rychtářem. Vdovec pro ŽivotvČesku.cz před časem uvedl, že se kontaktu s Arturem nebrání, naopak by byl rád, kdyby se setkali.

Artur Štaidl se na veřejnosti ukazuje jen zřídka. Naposledy nemohl chybět na premiéře třetí části minisérie Iveta, která je natočená podle života jeho slavné maminky. Artur nyní přijal pozvání do pořadu Tobogan na Českém rozhlasu, kde se více rozpovídal o vzpomínkách na svou maminku. Mimo jiné zmínil, jak vnímá její obrovskou popularitu i deset let po její smrti.

"Myslím si, že je to dojemné, jak má maminka doteď tolik příznivců. Nikdy nezapomínám zmiňovat, že to nejsou moje úspěchy. Je to taková další věc, na kterou si musí člověk po nějaké době zvyknout. Přece jen mě lidi poznávají na ulici, baví se se mnou. Ze začátku to ale nebylo vždy příjemný," přiznal Artur Štaidl a poznamenal, že si čas od času pouští písničky své maminky v autě.

"Nemůžu vybrat jednu specifickou, mám jich oblíbených víc," uvedl syn Ladislava Štaidla a Ivety Bartošové. Stejně tak nedokázal určit, jaká fotografie z mládí jeho maminky je jeho srdci nejbližší. "Mám ve skříni krabici, která je plná fotek, který jsem si odvezl z Uhříněvse z baráku, když se prodával, a všechny ty fotky znám, jsou super, jsou z koncertů a různých muzikálů a nedokážu říct, kterou mám nejradši, je jich asi deset tisíc," řekl s nadsázkou a zavzpomínal na jediného kamaráda z dětství, který jeho mámu stačil poznat.

"Mám už jen jednoho kamaráda, se kterým se aktivně bavím a který měl možnost mamku ještě poznat. A říkal, že byl vždycky nervózní, když měl jít k nám, a doteď mi připomíná, že to byla nejhodnější ženská, kterou on v tomhle ohledu poznal, a jak byl nervózní, tak to bylo vlastně strašně zbytečný," popsal Artur Štaidl během povídání.

Smrtí maminky z jeho života zmizel i její manžel Josef Rychtář, se kterým se po tragické události Artur už nikdy neviděl. Vdovec po Ivetě Bartošové pro ŽivotvČesku.cz před časem řekl, že se kontaktu s Arturem nebrání.

"Myslel jsem si, že mě bude kontaktovat, že bude chtít nějaké informace z posledních dnů, kdy Ivetka žila, protože jsem s ní byl a on měl v tom týdnu, kdy se to neštěstí stalo, přijet. Takže jsem si říkal, jestli se ozve, aby si udělal nějakou ucelenou představu, ale doposud se neozval. Rád bych se s ním setkal, ale to je na něm, nic ho ke mně neváže," sdělil pro ŽivotvČesku.cz vdovec Josef Rychtář, který se ale ani o kariéru syna zpěvačky, ani jeho současný život nezajímá. Spíše jen věří, že se jejich cesty jednoho dne protnou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.