Ať jdou deváťáci do školy od 11. května, prosazuje ministr Robert Plaga

Škola /Ilustrační foto/
Škola /Ilustrační foto/
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 4. 2020

Ministr školství Robert Plaga se snaží s epidemiology vyjednat povolení, aby žáci devátých tříd mohli začít znovu chodit do školy dříve, než určuje vládní harmonogram rozvolňování. Podle něj by se do lavic vrátili až v červnu, Plaga prosazuje 11. květen.

Plaga je přesvědčen, že by deváťáci měli mít možnost připravit se na přijímací zkoušky. Ve středu v České televizi prohlásil, že vývoj epidemiologické situace je příznivý, tudíž by se tak mohlo stát. Studentni posledních ročníků středních škol také budou mít možnost docházet za kantory kvůli připravě na maturity.

„Vzhledem k tomu, že se jednotné přijímací zkoušky blíží a já jsem řekl, že budou někdy v první polovině června, tak by dávalo smysl a já o to budu usilovat, aby se (deváťáci) vrátili v první vlně na přípravu stejně jako maturanti, protože je to závěr studia, v tomto případě na základní škole,“ uvedl Plaga.

Rozhodnou epidemiologové

Školy zavřely už 11. března, úplně znovuotevření do konce školního roku podle aktuálního plánu vlády nenastane.

Plaga uvedl, že epidemie koronaviru se sedmým dnem uklidňuje a vývoj situace je pozitivní. Maturanti se vrátí do škol 11. května, ministr školství chce to stejné i pro deváťáky. Ti se potřebují připravovat na přijímací zkoušky na střední školy. Definitivní slovo budou mít patrně epidemiologové.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.