Audio: Na cele byl Josef K., který utýral Marečka z Loun, v době smrti sám, potvrdila mluvčí Vězeňské služby České republiky

Tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky se vyjádřila k sebevraždě Josefa K.
Tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky se vyjádřila k sebevraždě Josefa K.
Foto: Vězeňská služba / Facebook JK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2020

Josef K. týral svého nevlastního syna Marka tak krutě, že chlapeček zemřel. Minulý týden mu Vrchní soud vyměřil trest ve výši 22 let ve vězení. Trest si ale neodpyká, ve vězení totiž zemřel. Spáchal sebevraždu, vedení věznic vyloučilo cizí zavinění. Na cele byl totiž sám...

Mluvčí generálního ředitelství věznic Petra Kučerová informaci vzhledem k ochraně osobních údajů nemohla přímo potvrdit. Pro redakci Život v Česku ale potvrdila, že Josef K. byl na cele sám.

"Ano, mohu potvrdit, že v současné době šetříme úmrtí vězněné osoby. Bližší informace s ohledem na průběh šetření a GDPR sdělovat nemohu,“ sdělila ve čtvrtek pro Život v Česku mluvčí Kučerová. Z jejích slov vyplynulo, že vězněný byl na cele v době smrti sám. Zřejmě se tak jednalo o sebevraždu. Jakým způsobem neupřesnila.

O sebevraždě ale pochybuje rodina Josefa K.. "Vím, že by si život nevzal," je přesvědčena matka Josefa K. „Prakticky nic nevíme. Jen nám řekli, že vyloučili cizí zavinění, ale že nám víc říct nemohou, dokud to nevyšetří. Ale nám je to divné. Když jsme s ním mluvili naposledy, to bylo dva dny před soudem, řekl nám, že nemá v úmyslu si brát život. Že ho nic nezlomí a že si svůj trest chce odsedět,“ sdělila matka pro web Expres.cz.

Už minulý týden na sociálních sítích vzbudil trest, který Josef. K dostal, velké emoce. Řada lidí mu přála doživotí za to, co malému dítěti prováděl.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla.

Co přesně uvedla mluvčí vězeňské služby? Poslechněte si audiohovor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.