Autentické snímky po pádu vrtulníku z 90 metrů, při kterém vyhasly dva životy. Šance na přežití byla nulová

Po pádu zemřeli dva lidé
Po pádu zemřeli dva lidé
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2021

Nešťastná tragédie se stala v úterý v odpoledních hodinách u Dobřichovic. Vrtulník, ve kterém cestovali dva muži, havaroval po pádu ze zhruba 90metrové výšky. Oba pasažéři na místě zemřeli. Šlo o dvoumístný vrtulník typu CH-77 Ranabot s doletem 480 kilometrů a maximální rychlostí 209 km/h.

Záchranáři a hasiči zasahovali v úterý odpoledne u pádu vrtulníku u obce Dobřichovice v okrese Praha-západ. "Zranění obou členů posádky z vrtulníku byla neslučitelná se životem. Kromě záchranářů na místo přijel koroner,“ řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

"Dnes (úterý) zasahovali naše posádky u pádu ultralehkého vrtulníku RANABOT. Bohužel pasažér i pilot utrpěli zranění neslučitelná se životem. Celou událost šetří policie ČR a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," uvedl k případu pro ŽivotvČesku.cz záchranář Bořek Bulíček ze záchranky Trans Hospital, která byla na místo neštěstí povolána.

Policie k tragédii uvedla, že oběťmi jsou Češi staršího věku. V případu byla nařízena soudní pitva, což je běžný postup.

Podle jedné ze svědkyň tragické události se stroj ve vzduchu zatočil a následně spadl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu