Autentické záběry: Turistka našla smrt v moři nedaleko pláže. Kousek od Hurghady ji napadl žralok. Promluvil expert z ČR

Žralok - Ilustrační snímek
Žralok – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2022

Řada turistů skončila otřesena z pohledu, který se jim naskytl v Egyptě. Občanka Rakouska Elizabeth (†68) nepřežila útok žraloka v Rudém moři, když na ni zaútočil a amputoval jí horní i dolní končetinu. S informací přišel deník Daily Mail, podle něhož se seniorce podařilo doplavat na břeh, zraněním o něco později podlehla ve voze záchranářů. Pro ŽivotvČesku.cz o napadení promluvil Vilém Liška ze Svazu potápěčů České republiky.

Po děsivém útoku tamní úřady zavřely pláž na tři dny, uvedl deník Daily Mail. "Rakouská občanka, 68letá Elizabeth Squierová, zemřela po útoku žraloka ve vodách v letovisku Sahl Hasheesh nedaleko Hurghady. Žena byla vdaná za Egypťana a žila ve městě u moře," uvedla televizní stanice Al Arabiya s odvoláním na oficiální zdroje. Údajně se jednalo o žraloka šedého útesového.

Tragédii z břehu a nerovný boj o život sledovalo několik turistů, kteří se nacházeli na blízkém molu. Na sociálních sítích se následně objevilo i několik videí.

Seniorka, která po útoku žraloka přišla o ruku a nohu, jak uvedla agentura RIA Novosti, se pomocí potápěčských ploutví dostala na břeh. Spekuluje se o tom, že následně zemřela na infarkt, který jí způsobil posttraumatický šok, uvedl britský server The Daily Mail.

"Nejpravděpodobnější varianta je, že si žralok ženu spletl s nějakým mořským ptákem či ploutvonožcem. Co se stává, že žralok zaútočí na surfaře, nejde ale po člověku, ale po jeho prknu, které mu může potravu připomínat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vilém Liška ze Svazu potápěčů České republiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.