Autentický snímek. Vivien Babišová nemohla být kvůli protilátkám očkovaná. Teď dostala první dávku. Premiér to popsal

Premiér Andrej Babiš s manželkou a dcerou
Premiér Andrej Babiš s manželkou a dcerou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2021

Dcera premiéra České republiky Andreje Babiše (67) se už v červenci chtěla nechat naočkovat proti nemoci covid-19, narazila ovšem na překážku. Ačkoliv netušila, že covid-19 vůbec prodělala, měla v krvi tak vysoké množství protilátek, že jí lékaři vakcínu nedoporučili. Nyní se ale konečně dočkala a její otec vysvětlil proč. "Povolení lékařů, kteří to doporučili až teď," napsal pouze v SMS odpovědi Andrej Babiš, když se ho redakce ŽivotvČesku.cz dotazovala, zda před aplikací došlo u jeho dcery k testu na protilátky.

Andrej Babiš a jeho manželka Monika (47) si přáli, aby celá rodina byla proti nákaze nemocí covid-19 chráněna očkováním. V červenci s tím u jejich syna Frederika (17) nebyl nejmenší problém a dostal první dávku, u Vivien ale bylo po testu na protilátky zjištěno, že covid-19 prodělala a protilátek měla takové množství, že jí očkování nebylo lékaři doporučeno.

"Vivi by se nechala moc ráda naočkovat a je naštvaná, že zatím nemůže. Nechala si totiž nabrat protilátky a má je šíleně vysoké, což jsme byli všichni překvapení. Znamená to, že musela covid prodělat, ale vůbec o tom neví, nic jí vůbec nebylo," řekla tehdy Monika Babišová pro deník Blesk s tím, že hladina protilátek bude u její dcery překontrolována.

Začátkem listopadu Andrej Babiš potvrdil, že lékaři už jeho dceři očkování doporučili a první dávka ji čeká v brzké době. Dívka, která nechtě rozpoutala debatu o uznávání protilátek jako bezinfekčnosti, dnes navštívila Thomayerovu nemocnici, kam si zašla pro první dávku vakcíny.

Premiér vysvětlil, proč jeho dcera byla nyní naočkována. "Povolení lékařů, kteří to doporučili až teď, vzhledem k zdravotnímu stavu," uvedl v SMS zprávě Andrej Babiš pro ŽivotvČesku.cz na dotaz, zda před očkováním došlo na doporučení lékařů či test na protilátky. Na sociální síti předtím zveřejnil foto dcery Vivien při aplikaci vakcíny a apeloval na lidi, aby se kvůli vlastnímu zdraví nechali také očkovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.