Autentický snímek z domácího porodu. Herečka Leichtová přivedla na svět dceru ve vaně. Odborník: Nemá to pozitiva ani negativa na dítě

Kristýna ukázala autentický snímek
Kristýna ukázala autentický snímek
Foto: Instagraf Kristýna Leichtová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2020

Herečka Kristýna Leichtová (34) přivedla na svět druhou dceru, která dostala jméno Rozárka. Rodila doma. O porodu informovala na sociálních sítích. Zároveň uvedla, že domácí porod není pro každého.

Ráda bych vám řekla, že se Rozárka narodila doma, rychle a bezpečně, za asistence Dorotky, Vojty a porodní asistentky. Moc jim děkuji! Jsem absolutně šťastná, že to tak bylo. Domácí porod není pro každého, pro nás ano. Možnost volby je důležitá!!!“ napsala herečka. Zároveň zveřejnila snímek, na němž je zachycena, jak sedí sedí ve vaně s miminkem na hrudi.

Pod jejím příspěvkem začali lidé řešit, jestli není tento druh porodu rizikový. Podle gynekologa nikoliv.

Gynekolog: Porod do vody nemá negativa

Příznivců i odpůrců porodů do vody je dost. Rád bych oba mnohdy nesmiřitelné tábory usmířil. Je dokázáno, že porod do vody nemá žádné negativní ani žádné pozitivní účinky na novorozence. Tudíž umožněme každé ženě zvolit si bez odsudků takový porod, jaký si sama přeje. Život i dlouhodobá praxe mne naučily pokoře a přesvědčily mne, že intuitivní rozhodnutí ženy, jak rodit, je mnohdy správnější než sofistikované rozhodnutí lékaře," uvedl gynekolog Jan Řičánek.

Herečka těhotenství oznámila letos v lednu. Její druhá dcera se narodila 24. června. Herečka má s partnerem, šéfem činohry Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě Vojtěchem Štěpánkem (36) ještě dceru Dorotu, která se narodila v srpnu 2018.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.