Až skončí seriálová Ordinace, nic stále nemám. Zbývá mi naděje, říká herec Jan Čenský

Oblíbený herec Jan Čenský
Oblíbený herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2021

Složitá situace kvůli epidemii covidu trápí mimo jiné hereckou sféru, do níž patří i oblíbený herec, moderátor a charismatický elegán Jan Čenský (59), který brzo oslaví významné životní jubileum. Divadla jsou zavřená, natáčení striktně omezená a kulturní akce už se zdají být pojmem, na který se jen těžko vzpomíná. Pro představitele filmových princů nastala doba, která není lehká, protože chybí pracovní nabídky, ale i společnost a kontakt s diváky. "Jsem v očekávání, je to nanic. Zatím ještě neklesám na mysli a těším se na lepší časy," připustil pro ŽivotvČesku.cz.

Nejúspěšnější komerční televizní stanice oznámila na konci roku, že seriál Ordinace v růžové zahradě 2 čeká konec. Zaskočení nezůstali pouze diváci a fanoušci, ale také herecké obsazení plné hvězdných tváří. Herec Jan Čenský, který ztvárnil postavu doktora Davida Suchého, se tak rozloučí společně s kolegy po více jak 15 letech s fenoménem televizní obrazovky. Už rok v Česku vládne epidemie koronaviru a zavedená vládní opatření podle mnohých zcela zdevastují kulturu, která se bude jen těžko vzpamatovávat.

"Televize nám nechala 5 měsíců na rozmyšlenou, jestli bychom šli do nějakého jejich dalšího projektu. Ale je to takové indiferentní, protože to už je to dávno obsazené. Takže nevíme, kam nás šoupnou, ve skutečnosti v tuto chvíli víc nevíme. Počkáme do konce sezony, tedy do června, jestli se něco uvolní a pak se děj vůle boží," uvedl již dříve Jan Český pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nejhorší je na dlouhých měsících epidemie nejistota, kterou kvůli ní herci, ale obecně lidé zažívají.

Aktuálně má představitel televizních princů a králů plány na letní měsíce, ale vzhledem k nevyzpytatelnosti situace, která se dokáže měnit ze dne na den, je právě nejistota zatím tím hlavním, co prožívá. "Něco bych měl mít, ale až někdy v červnu. Nicméně je to všechno na vodě, konkrétně zatím nic nevím. Jsem v očekávání, je to nanic. Zatím ještě neklesám na mysli a těším se na lepší časy. Doufám, že něco vyjde," řekl aktuálně Jan Čenský, který je otcem již dospělého syna Matyáše, pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.