Až skončí seriálová Ordinace, nic stále nemám. Zbývá mi naděje, říká herec Jan Čenský

Oblíbený herec Jan Čenský
Oblíbený herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2021

Složitá situace kvůli epidemii covidu trápí mimo jiné hereckou sféru, do níž patří i oblíbený herec, moderátor a charismatický elegán Jan Čenský (59), který brzo oslaví významné životní jubileum. Divadla jsou zavřená, natáčení striktně omezená a kulturní akce už se zdají být pojmem, na který se jen těžko vzpomíná. Pro představitele filmových princů nastala doba, která není lehká, protože chybí pracovní nabídky, ale i společnost a kontakt s diváky. "Jsem v očekávání, je to nanic. Zatím ještě neklesám na mysli a těším se na lepší časy," připustil pro ŽivotvČesku.cz.

Nejúspěšnější komerční televizní stanice oznámila na konci roku, že seriál Ordinace v růžové zahradě 2 čeká konec. Zaskočení nezůstali pouze diváci a fanoušci, ale také herecké obsazení plné hvězdných tváří. Herec Jan Čenský, který ztvárnil postavu doktora Davida Suchého, se tak rozloučí společně s kolegy po více jak 15 letech s fenoménem televizní obrazovky. Už rok v Česku vládne epidemie koronaviru a zavedená vládní opatření podle mnohých zcela zdevastují kulturu, která se bude jen těžko vzpamatovávat.

"Televize nám nechala 5 měsíců na rozmyšlenou, jestli bychom šli do nějakého jejich dalšího projektu. Ale je to takové indiferentní, protože to už je to dávno obsazené. Takže nevíme, kam nás šoupnou, ve skutečnosti v tuto chvíli víc nevíme. Počkáme do konce sezony, tedy do června, jestli se něco uvolní a pak se děj vůle boží," uvedl již dříve Jan Český pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nejhorší je na dlouhých měsících epidemie nejistota, kterou kvůli ní herci, ale obecně lidé zažívají.

Aktuálně má představitel televizních princů a králů plány na letní měsíce, ale vzhledem k nevyzpytatelnosti situace, která se dokáže měnit ze dne na den, je právě nejistota zatím tím hlavním, co prožívá. "Něco bych měl mít, ale až někdy v červnu. Nicméně je to všechno na vodě, konkrétně zatím nic nevím. Jsem v očekávání, je to nanic. Zatím ještě neklesám na mysli a těším se na lepší časy. Doufám, že něco vyjde," řekl aktuálně Jan Čenský, který je otcem již dospělého syna Matyáše, pro ŽivotvČesku.cz.

Vláda Petra Fialy (57) smetla minulou středu ze stolu vyhlášku o povinném očkování pro lid...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu