Babiš hodil Prymulu přes palubu za návštěvu fotbalu. Ukončil jsem s ním spolupráci, napsal

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš
Foto: Profimedia.cz

V České republice platí nouzový stav a po 21. hodině je zakázáno vycházení. Existují určité výjimky, ale návštěva fotbalového utkání mezi nimi není. Přesto na stadionu v Praze v Edenu bylo ve čtvrtek večer hodně živo. Zápas Evropské ligy mezi Slavií a Leicester City si nenechali ujít například epidemiolog Roman Prymula (57), který ještě v úvodu fotbalového duelu byl poradcem premiéra. O pár minut později už nikoliv. "Ukončil jsem s ním spolupráci," napsal v SMS premiér Andrej Babiš pro ŽivotvČesku.cz.

Snímek s Romanem Prymulou na stadionu a dalšími »vyvolenými« se objevil ve chvíli, kdy Česká republika zažívá nejtěžší fázi v boji s koronavirem a právě uznávaný epidemiolog uvažoval odpoledne veřejně nad tím, že by bylo ideální v České republice zavést úplný lockdown.

"Ukončil jsem s ním spolupráci," uvedl premiér na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz, jak si lze jednání jeho poradce vysvětlit, když odpoledne mluví o lockdownu a večer sedí s řadou známých osobností na tribuně pražské Slavie.

Pro Romana Prymulu to není první výstřelek. V říjnu 2020 se po boku Jaroslava Faltýnka objevil v restauraci na Vyšehradě, která měla být z nařízení vlády uzavřena. Tehdy musel rezignovat na post ministra zdravotnictví.

Když lidem zakážeš sportovat a chodit na sportovní utkání, ale ty sám si v klidu zajdeš na zápas Evropské ligy.. Český fotbal pro fanoušky

Zveřejnil(a) Fotbal a vše kolem něj dne Čtvrtek 18. února 2021

Dny Jana Blatného (52) v pozici ministra zdravotnictví se krátí, premiér Andrej Babiš (66)...

Pozdě večer se k účasti na fotbale vyjádřil přímo Roman Prymula. "Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků. Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že smím být pouze doma," zaslal epidemiolog SMS do redakce CNN Prima News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.