Babiš má funkci pro epidemiologa Prymulu, Vojtěch už si ho jako náměstka nedovede představit

Roman Prymula a Adam Vojtěch
Roman Prymula a Adam Vojtěch
Foto: reprofoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2020

Hlavní epidemiolog Roman Prymula portálu Život v Česku potvrdil, že jeho odchod z pozice náměstka na ministerstvu zdravotnictví je definitivní. Důvodem mají být "vztahové peripetie" s ministrem Adamem Vojtěchem. Premiér Andrej Babiš řekl v TV Nova, že už má pro Prymulu novou funkci.

"Vnímám situaci na ministerstvu zdravotnictví, kdy pan Prymula a pan Vojtěch dospěli k názoru, že spolu nechtějí spolupracovat. Oslovil jsem pana Prymulu, že bychom mohli spolupracovat na poli vědy a výzkumu v rámci zdravotnictví, on je odborník," řekl premiér Babiš v Televizních novinách.

Zároveň nepřímo potvrdil, že hlavním důvodem Prymulova plánovaného odchodu z ministerstva zdravotnictví jsou spory s ministrem Adamem Vojtěchem. "Nechci lhát, ale asi musím potvrdit, že to není jen spekulace," dodal Babiš. Konkrétní funkci pro Prymulu bude prý řešit v pondělí.

Vojtěch už ho jako náměstka nechce

Prymula ve středu Životu v Česku potvrdil, že jeho odchod z postu náměstka na ministerstvu je definitivní. "Myslím, že to tak je," řekl nám. "Těch vztahových peripetií je více. Nekonkretizoval bych příčiny mého rozhodnutí," nechtěl zabíhat do podrobností.

Adam Vojtěch v České televizi prohlásil, že spolupráci s Romanem Prymulou na pozici náměstka si už představit neumí. "Po výrocích, které jsem slyšel, kdy ani se mnou o tom nemluvil osobně, si to nedokáži představit," uvedl s tím, že by mohl ve vztahu k ministerstvu zůstat na expertní pozici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.