Babiš mlaská a divně se kroutí s nutellou a lžící v ruce. Expremiér našel svůj nový čoko rozměr, nabádá k rozmnožování a nepřímo obezitě

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2024

Komentář: Politik může být milován, může být nenáviděn, ale nikdy nesmí být za »komedianta«. Bývalý premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Andrej Babiš se ale pravděpodobně rozhodl, že své hnutí ANO dotlačí k úspěchu v letošní hned trojici voleb přes podivná krátká videa na sociálních sítích, která mohou vzbudit u někoho až lítost, a to při zamyšlení, co je člověk v seniorském věku schopen podstoupit, aby se opět dostal k moci. Pro ŽivotvČesku.cz o vlastnostech politika promluvila jeho manželka Monika, sportovní a komediální talent však nezmínila. Babiš si ovšem ve svém nejnovějším spotu, v němž propaguje »čokopochoutku«, neuvědomil, že lidi nabádá ke konzumaci nezdravých cukrů. A to opravdu dobré není.

Babiš jede a ukazuje veřejnosti a svým fanouškům, že čím je člověk starší, tím více se vrací do dětských let. Jinak se zkrátka nedá snad ani vnímat to, že před časem národu sdělil, kolik měří a váží, následně předvedl, že umí zdárně máchat a kroužit pažemi, ale i rozverně poskakovat na gymnastickém míči.

Teď přišel s novinkou. Oslavil speciálním způsobem (což lze vnímat jako spíše nevhodný marketing, pozn. red.) Světový den slavné čokoládové pomazánky, který se poprvé slavil v roce 2007. V mikině s logem značky a v ruce držíc samotnou pochoutku ochutnal za asistence podivných pohybů bývalý premiér kalorickou »bombu« a následně verbálně pronesl: »Mňam, mňam, mňam«. K tomu pak uvedl, že čokoláda uvolňuje endorfiny. "To je hormon štěstí. Takže si užívejte, můžete se i rozmnožovat, máme malou porodnost," doplnil Babiš ve svém videu.

Na jednu stranu má politik pravdu, ale je potřeba zdůraznit, že čokoláda je skutečně velmi známá pro své pozitivní účinky na zlepšení nálady, ale platí zde jedno zásadní pravidlo –⁠⁠⁠⁠⁠ čím tmavší čokoláda, tím lepší, neboť důležitou látku pro zlepšení nálady obsahují kakaové boby.

Politik pak ale neuvedl, že s podobnými výrobky to není rozumné přehánět. A zejména Češi by měli místo toho volit spíše zeleninu. Důvod je prostý.

"V ČR je obezitou postiženo asi 25 procent žen, 22 procent mužů a nadváha obecně představuje potíž pro více než 50 procent populace středního věku. Vzestup výskytu obezity byl zejména v poslední dekádě minulého století velmi výrazný, je prokázán ve většině ekonomicky vyspělých zemí. Chronická onemocnění, u nichž je základní příčinou právě obezita, způsobila ve světě 60 % z 56, 5 milionu hlášených úmrtí," uvádí na svém oficiálním webu Státní zdravotní ústav. Zkrátka a jednoduše řečeno: Cukr je problém v jakékoli formě!

Zpět však k politickému marketingu expremiéra Babiše a jeho videím, kterými chce svým voličům sdělit, že ve svém věku je stále hravý a sem tam rád ze sebe dělá zábavného člověka. O jeho kvalitách na dotaz redakce promluvila jeho manželka Monika, která ovšem zamlčela, že její osudový muž se dokáže ohýbat jako proutek, případně by uspěl jako stand-up komik, když by nebyl miliardář s ambicemi vládnout Čechům. Místo toho vyzdvihla, že je workoholik. "Je pracovitý a chytrý, opravdu umí dřít," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.