Babiš na interpelacích Olgy Richterové přiznal, že rozvolňovat se nebude. Poslankyně se vyjádřila

Poslankyně Olga Richterová
Poslankyně Olga Richterová
Foto: se souhlasem Olgy Richterové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Češi by neměli počítat s rozvolňováním a spíše se připravit na to, že práce z domova bude povinná. Alespoň tak se na čtvrteční interpelaci vyjádřil premiér Andrej Babiš (66). A to po silném verbálním tlaku první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová (36), díky které se lidé mohou na stav po tvrdém lockdownu psychicky připravit. "Díky shodě okolností, že jsme se s kolegou mohli doptávat ve čtyřech kolech, jsme z premiéra »vymlátili« odpověď, že rozvolňovat se nebude," řekla pro ŽivotvČesku.cz poslankyně.

Velkou neznámou je, co se bude dít po konci třítýdenního lockdownu, který začal s novým měsícem v pondělí 1. března. Přes občasné případy porušování a problematické chování některých občanů, se Češi snaží vládní opatření dodržovat především proto, aby se zabránilo totálnímu kolapsu zdravotnictví. Nejtěžší je pro většinu fakt, že lidé nemají vidinu, co se bude dít po 21 dnech v přísných opatřeních.

Během čtvrtečních interpelací ve Sněmovně vznesla dotaz ohledně situace po ukončení lockdownu první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová a podobnou otázku směřoval k premiérovi také její kolega. Odpověď ze strany Andreje Babiše ale nepřišla, což vyvolalo reakci druhé strany.

"Premiéra jsem interpelovala, že když vláda má čas na projednávání české vakcíny, jejíž vývoj ve výši čtvrt miliardy korun, nemá v současnosti vůbec opodstatnění, tak by měl mít připraven i plán vývoje toho, co mají lidé čekat za tři týdny, tedy až skončí lockdown. Co mají čekat zdravotníci, rodiče školních dětí, senioři, kteří čekají na očkování. Díky shodě okolností, že jsme se s kolegou mohli doptávat ve čtyřech kolech, jsme z premiéra »vymlátili« odpověď, že rozvolňovat se nebude. Díky tomu se lidé alespoň mohou psychicky připravit," řekla pro ŽivotvČesku.cz Olga Richterová s tím, že děsivé podle ní je skutečnost, že premiér nemá ve velmi kritické době, kdy každý den umírají lidé, plán.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.