Babiš nabádal, aby lidé trávili dovolenou v Česku. Jeho Monika řekla »Čau lidi« a vyrazila na Jadran, premiér zamíří na Krétu

Premié i manželka stráví dovolenou v zahraničí.
Premié i manželka stráví dovolenou v zahraničí.
Foto: Archiv AB / Instagram MB
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2020

Premiér Andrej Babiš nedávno ve svém pravidelném pořadu »Čau lidi« nabádal občany, aby podpořili domácí ekonomiku a trávili dovolenou v Česku, jeho manželka to vzala z opačného konce. Sám premiér také.

Já říkám, utrácejme peníze doma, jeďme na dovolenou v Česku,” vyzýval Babiš počátkem července občany.

Jeho manželka Monika na svém instagramovém účtu zveřejnila snímek, na němž si užívá v jednom z letovisek v Chorvatsku, kde je se synem.

Sám Babiš oproti tomu plánuje část své dovolené strávit na Krétě. Do zahraničí hodlají vyrazit i někteří ministři jeho kabinetu.

Řada Čechů letos na dovolenou do zahraničí nezamířila kvůli obavám z koronaviru. Jiní se rozhodli uposlechnout výzev politiků.

Nedávno dokonce vládní epidemiolog Rastislav Maďar uvedl, že pokud lidé budou cestovat do zahraničí, může vzniknout riziko druhé vlny v souvislosti s tím, že si nákazu přivezou. Vytvořila by se tak podle něj nová ohniska.

Epidemiologové od začátku do 13. července evidovali celkem 19 případů, kdy si lidé přivezli koronavirus z některé z 12 zemí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.