Babiš se hádá s Hamáčkem o nouzovém stavu. Nikdo neví, co vlastně bude dál, říká Šmucler

Hamáček a Babiš se vyjádřili k aktuální situaci.
Hamáček a Babiš se vyjádřili k aktuální situaci.
Foto: Archiv Jana Hamáčka a Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2020

Spor premiéra Andreje Babiše (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) o prodloužení nebo zrušení nouzového stavu rmoutí i člena krizového štábu Romana Šmuclera. Známý stomatolog se nechal slyšet, že nikdo zatím netuší, co bude dál.

Hamáček v úterý večer zveřejnil dopis, který popsal premiéru Babišovi. Popisuje v něm důvody, proč má nouzový stav pokračovat i po 30. dubnu.

Jako hlavní benefit vidí centrální nakupování zdravotnického materiálu, které by bez stavu nouze nešlo realizovat. Předseda vlády ho přesto prodlužovat nechce.

Nad tím kroutí hlavou také prezident České stomatologické komory a člen krizového štábu, kterému velí Hamáček, Roman Šmucler.

Máme velký problém, hlásí Šmucler

"Ministr Jan Hamáček napsal premiérovi, proč potřebuje nouzový stav. Nastalo překvapení a zrušeno jednání Ústředního krizového štábu. Posun tedy dnes nula a vlastně se neví, jak dál. Snad zítra vláda," uvedl Šmucler na Facebooku.

"Jinak dopis ministra vnitra je dobré si přečíst, tahle debata chybí v médiích a není plán B. Snažím se být konstruktivní a pomáhat bez ohledu na politiku, ale začínáme mít velký problém," dodal.

Hamáčkův dopis najdete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.