Babiš se mu má omluvit: Trvat to bude ještě tři roky, ale každý kousek je dobrý, říká Miroslav Kalousek

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2020

V pátek soud rozhodl o tom, že premiér Andrej Babiš se má na poslanecké schůzi slovně i písemně omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi za výroky, které o něm uvedl během debaty ve Sněmovně. "Bude to trvat ještě tři roky," řekl pro ŽivotvČesku.cz Kalousek k tomu, že verdikt není pravomocný.

Premiér v roce 2018 před hlasováním o důvěře vládní koalice u stolečku s mikrofonem sdělil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a »zabil lidi cez padáky«. Soud odůvodnil své rozhodnutí, že šlo o osobní útok.

I když by se mohlo stát, že Kalousek bude slavit vítězství, jeho žaloba neuspěla v plném měřítku. Soud totiž odmítl, aby Babiš své výroky označil za nepravdivé. Soudkyně k věci uvedla, že o některých armádních zakázkách stále přetrvávají určité pochybnosti.

Verdikt soudu není pravomocný a Babiš se proti němu podle svého právníka odvolá. Oslovili jsme Miroslava Kalouska, jak vnímán rozhodnutí soudu.

"Bude to trvat ještě tři roky, ale každý kousek je dobrý," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že slova premiéra nebyla za hranicí. "Ne za hranicí, nebyla to pravda," upřesnil.

"Odezva je velmi jednoduchá. Trvalo to skoro tři roky, dosud to není pravomocné, ale přesto to má svůj význam, protože lhářům, podvodníkům a pomluvám se nesmí ustupovat," prozradil Kalousek, jak celou věc vnímá s tím, že slavit úspěch nebude.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.