Reklama:

Babiš se neumí srovnat s porážkou a kope jen kolem sebe, zastal se diplomat a poradce Kolář prezidenta Pavla

Petr Pavel a Andrej Babiš
Petr Pavel a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2024

Středeční verdikt Ústavního soudu ohledně zkrácené valorizace penzí měl nemilou dohru. Soud zamítl návrh 71 poslanců ANO na zrušení loňské novely zákona o důchodovém pojištění a souvisejících předpisů. Šéf hnutí Andrej Babiš následně slovně na svých sociálních sítích ve svém vyjádření ohledně rozhodnutí ÚS slovně napadl prezidenta Petra Pavla, a to ve smyslu, že měl zákon vetovat. De facto na něj distribuoval vinu za neúspěch. Ve svém vyjádření pro ŽivotvČesku.cz se diplomat a poradce hlavy státu Petr Kolář prezidenta zastal.

Reklama:

Na vynesení rozsudku Ústavního soudu ohledně zkrácené valorizace penzí Česko čekalo s pořádnou dávkou nervozity. Nakonec vládní pětikoalice slavila, opoziční hnutí se těžce smiřovalo s prohrou. Zejména šéf ANO Andrej Babiš se ale rozhodl národu ukázat, jak situaci nezvládá –⁠⁠⁠⁠⁠ místo uznání porážky začal kopat kolem sebe. A slovně ve svém vyjádření na sociálních sítích napadl prezidenta Petra Pavla, a to tak, že jeho pohledem měl zákon vetovat.

"Nemuselo to vůbec takhle dopadnout, kdyby se pan prezident nezachoval alibisticky a zákon vetoval. Mohl všem dokázat, že není prezidentem pětikoalice, ale dnes už víme, že je," uvedl mimo jiné Babiš a Petra Pavla označil za prezidenta pětikoalice.

Reklama:

Je jistě nemilé, že mnoha seniorům se žije těžce, ale ruku na srdce, Andrej Babiš –⁠⁠⁠⁠⁠ jako mnoho dalších politiků –⁠⁠⁠⁠⁠ na tom svůj podíl viny nese. Pokud jde pak o jeho slovní útok na prezidenta, je to krajně nevhodné, což si ostatně myslí poradce hlavy státu a diplomat Petr Kolář.

"Alibismus, který je podsouván prezidentovi, pan Babiš prokázal tím, že se rozhodl vyzkoušet Ústavní soud. Když mu to nevyšlo, tak jen dokázal, že se neumí srovnat s porážkou, a začal kopat kolem sebe," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Petr Kolář, kterého však nepřekvapilo, jakou »zlou a vyčítavou« paseku dokáže šéf hnutí ANO kolem sebe nadělat. "Na druhou stranu nejde o nic, co by dnes ještě pro někoho bylo vlastně překvapením," dodal.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: