Premiér Babiš svolává mimořádně vládu. Uvolní cestování do sousedních zemí zřejmě od páteční půlnoci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Premiér ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

Mimořádné jednání vlády, které svolal na pátečních 7 hodin ráno premiér Andrej Babiš (ANO), by mělo zrušit omezení při cestování mezi Českem, Rakouskem, Maďarskem a Německem.Došlo by k volnému pohybu osob.

Se Slovenskem už omezení způsobená pandemií koronaviru, které způsobuje onemocnění COVID-19, skončila. Premiér České republiky to ve čtvrtek odpoledne oznámil novinářům při návštěvě Karlovarského kraje.

Nevyloučil, že omezení, která zatím v případě ostatních zemí kromě Slovenska, budou zrušena možná už od páteční půlnoci.

Nově bez omezení

Dosud museli lidé kvůli koronavirové pandemii při návratu z těchto zemí jít do karantény nebo se prokázat negativním testem na COVID-19. Nově by platilo cestování bez omezení.

"Předpokládám, že rozhodneme o tom, že nejen Rakousko, ale i Německo a Maďarko a všechny tyto země a jejich a naši občané budou moci volně cestovat, jak to bylo před tím, než přišel vir, bez nějakých certifikátů nebo karantén nebo testování. Já budu navrhovat, abychom to dělali co nejdřív. Takže doufám, že zítra od půlnoci by se uvolnil cestovní ruch s těmito zeměmi," uvedl důvod svolání mimořádného jednání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.