Reklama:

Babiš to schytal na festivalu Votvírák: Nefoťte se s ním, chodí v našem tričku, zatím se ho nedaří odehnat, píše zpěvák ze skupiny Rybičky 48

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2024

Jedna z prvních akcí letní festivalové sezóny je v plném proudu. Jde o věhlasný milovický Votvírák. Pořadatelé za největší taháky označují kapely Kryštof, Mig 21, ale i Rybičky 48 a další. A právě frontman »rybiček« Kuba Ryba si na sociální síti Facebook postěžoval na jednoho z pravidelných návštěvníků. Redakce ŽivotvČesku.cz lehce zjistila, že jde o Andreje Babiše, který se prý u stánku s oblečením skupiny a v jejich »merchi« fotil s návštěvníky události. To se hudebníkovi ale znelíbilo a na svém profilu na sociální platformě se do lídra hnutí ANO nepřímo pustil. A to poměrně ostře.

Reklama:

Pořadatelé legendárního festivalu avizovali, že letošní ročník přinese to nejlepší z české a slovenské rockové, popové i hiphopové hudební scény. A nově také z house a techhouse. Ve čtvrtek se otevřely brány hudební akce, která trvá do neděle.

V pátek využil příležitost navštívit festival Andrej Babiš, a to hned poté, co v rámci probíhajících voleb do europarlamentu mezi prvními odvolil. Svůj hlas do urny hodil v pražských Průhonicích spolu se svou expartnerkou Monikou Babišovou. Pak zamířil na zmíněnou akci.

Reklama:

Z fotografií, které putují po sociálních platformách, ale i z těch, které se nacházejí na politikově profilu, je zřejmé, že se na festival hodně těšil. Zároveň využil příležitosti a zaúkoloval svůj PR tým. "Od roku 2016 chodím na Votvírák pravidelně a ani letos jsem nevynechal. Super fesťák a super langoš," je komentář u snímku, na němž lídr hnutí ANO v ruce třímá smaženou placku z kynutého těsta a široce se směje.

Jak se však redakci ŽivotvČesku.cz podařilo zjistit, nešlo o jedinou »Babišovu PR aktivitu na fesťáku«. Podle zpěváka skupiny Rybičky 48 se »Babiš producíroval u jejich stánku, oblečen do jejich merche a fotil se s lidmi«, což se ho hluboce dotklo. A do politika lidově řečeno »verbálně zajel«.

"Prosím vás, na festivalu Votvírák chodí agent Bureš v našem tričku My jestě nejsme starý a fotí se u našeho stánku… Nefoťte se s tím pi*omcem v našem tričku… Zatím se ho nedaří odehnat… Jsem zásadně proti, aby si dělal reklamu u našeho stánku a s naším merchem," uvedl ve svém příspěvku Ryba, čímž dal jasně najevo, že o fanouška Andreje Babiše skupina moc nestojí.

Pokud jde o volby do Evropského parlamentu, hnutí ANO v evropských volbách bude slovy jeho předsedy považovat za vítězství i obhajobu nynějších šesti mandátů. Babiš mimo jiné uvedl, že se rozhoduje o budoucnosti Evropy, sdělil novinářům následně, co vhodil svůj hlas do urny.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: