Reklama:

Babiš vyrazil s dětmi do hor na kola. Dcera Vivien ho natočila a smála se jeho amatérismu na pekelném stroji

Vivien Babišová s otcem
Vivien Babišová s otcem
Foto: Jakub Poláček (Blesk) / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2024

Už nedovádí jen na trampolíně, gymnastickém míči či skákacím hradě, teď se konečně pochlubil aktivitou, která je adekvátní jeho věku – jde o jízdu na elektrokole. Řeč je o expremiérovi a neúspěšném kandidátovi na prezidentský post Andreji Babišovi, který oznámil na sociálních platformách, že vyrazil se svými dětmi na aktivní dovolenou. Jenže i triviální jízda na kole je pro politika evidentně něčím, co zvládá tak nějak »napůl«. Dcera Vivien, o které její matka Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz nedávno uvedla, že v budoucnosti převezme rodinné impérium, byla amatérismem otce pobavena – zejména z důvodu, že neumí ovládat přehazovačku u elektrokola. Jeho jízda, kterou natočila, tak působí docela komicky.

Reklama:

Babiš oznámil na svých profilech na sociálních sítích, že vyrazil na hory a vzal své děti. "Vyrazil jsem si s dětmi na hory. Jezdíme na kole, chodíme na procházky, odpočíváme. Je tady krásně," uvedl konkrétně a pochlubil se snímky, na nichž je se svými dětmi Vivien a Frederikem připraven na divokou jízdu.

Profil jeho dcery ovšem odhaluje pak jiné záběry než vyloženě chlapíka, který má svůj »elektrobicykl« v hodnotě daleko přesahující 100 tisíc korun pod kontrolou.

Reklama:

Babišova jízda ve stylu »netuším, jak ten pekelný stroj ovládat« působí jako z animovaného seriálu Pat a Mat. Atraktivní Vivien pak u jednoho ze záběrů, v němž se svému otci výrazně směje, připsala: »Když někdo neumí na kole přeřadit«.

Zajímavostí je, že Babiše s dětmi s vysokou pravděpodobností nedoprovázela manželka Monika, se kterou oficiálně už tři měsíce netvoří pár, ale na rozvod stále nedošlo. Manželé Babišovi spolu strávili přibližně třicet let života. Odloučení známého páru pravděpodobně již trvalo delší dobu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ nešlo o náhlou situaci.

Společně se po oznámení, že každý si jde svou cestou, ale objevili na tuzemském hokejovém šampionátu v květnu, společně šli i k volebním urnám v rámci voleb do Evropského parlamentu. Oba tak chtěli vzájemnou přítomností zřejmě potlačit spekulace o tom, že si Babiš našel mladší ženu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ mluvilo se o jeho marketérce.

Projevy Babiše z poslední doby totiž naznačovaly, že něco u něj není v pořádku, když se projevoval veřejně tak, že to neodpovídalo jeho pokročilému věku, ale neodpovídalo to ani tomu, že mu jde o to být v případě úspěchu v dalších volbách do Sněmovny znovu premiérem České republiky.

V poslední době se totiž nejprve prezentoval jako aktivní senior, který o sebe pečuje a sil má na rozdávání – ⁠⁠⁠⁠ třeba když se pochlubil nedávno tím, že během ranní procházky dokázal ujít 8800 kroků, ale také si jistě někteří pamatují jeho poskakování na gymnastickém míči se seniorkami.

Nedávno se však oproti tomu lidově řečeno »zázračně omladil neboli utrhl se ze řetězu«, když poskakoval na vystoupení kapely Mirai mezi o dvě generace mladšími lidmi. Redakce ŽivotvČesku.cz o tom psala v předchozím článku.

I když nyní lídr hnutí ANO předvedl, že umí šlapat do kopce na elektrokole a má tedy sil na rozdávání – dobrý výkon zastiňuje skutečnost, že nezvládá používat přehazovačku s jednoduchým ovládáním.  

I možná to je důvod, proč se dcera Vivien připravuje na převzetí rodinného impéria, což nedávno pro ŽivotvČesku.cz uvedla Monika Babišová.

"Vivien má velký drive a chce převzít firmu. Frederik zatím jen studuje a zajímá se také, ale Vivien už ve firmě pracuje, začala od píky a seznamuje se se všemi firmami v holdingu, aby vše poznala osobně a porozuměla procesům," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová s tím, že dcera prokazuje vůdčí schopnosti. "Jsem na ni pyšná, protože má disciplínu a je opravdu velký dříč a je na sebe enormně přísná," zdůraznila.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: