Babišovi je jedno, kolik umře lidí. Vládě jde jen o vlastní profit, říká herečka Michaela Kudláčková

Herečka Michaela Kudláčková
Herečka Michaela Kudláčková
Foto: Showpix.cz

Herečka Michaela Kudláčková (52), která se proslavila nejvíce v seriálu My všichni školou povinní, se v současné době věnuje astrologii a výkladu karet. A také intenzivně sleduje vývoj koronavirové epidemie. Jako dobrovolnice nastoupila i do nemocnice. "Jediný efekt, který má činnost vlády, je jejich vlastní profit. Zejména panu Babišovi je úplně jedno, kolik tady umře lidí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Když zazářila jako školačka Barča v seriálu režiséra Ludvíka Ráži My všichni školou povinní (1984), tak to vypadalo na velkou hereckou kariéru. Michaela Kudláčková se na konzervatoř ale nedostala a dnes říká, že události v životě bere tak, jak přichází. Vše má svůj vývoj a smysl.

Z filmového světa jste se posunula směrem k psychologii. Co děláte dnes?

Když to nedopadlo s konzervatoří, tak jsem šla na sociálně právní školu. Hlásila jsem se na psychologii a na filosofickou fakultu, ale nevzali mě. Asi jsem nebyla moc urputná. Po revoluci jsem dálkově studovala psychologii, mám za sebou 5 let, ale pak se narodilo další dítě a studium jsem přerušila. Pracovala jsem pak třeba jako sociální pracovnice v léčebně dlouhodobě nemocných, to jsem využila nyní, když jsem byla dobrovolničit na covidové jednotce. Pořád jsem také psala nějaké články, do toho se mi narodilo pár dětí, vyučovala jsem seniory na internetu, pak nastoupila do ženského magazínu jako redaktorka. Celou dobu jsem se ale zabývala astrologií, vedla jsem rubriku o magii a během šesti let jsem si vybudovala okruh čtenářek. Založila jsem si magazín Popelky, dělám horoskopy, učím runové písmo a také učím tarot. Ta magie a duchovní věci mě provází celý můj život. Když jsem pracovala v hospicu, tak se na tyto věci lidé ptají. Když někdo umírá, tak se začne ptát. A vy mu můžete autenticky říkat věci, kterým sám věříte.

Vy jste pomáhala pacientům s covidem?

Čtrnáct dnů jsem byla dobrovolničit v jedné nemocnici v Středočeském kraji jako klasická výpomoc do nemocnice. Měla jsem potřebu jít v této těžké době pomáhat.

Jaké to tam bylo? Je to hodně zlé?

Dnes je to zlé všude. Lidi se bojí. Bojí se staří i mladí, čeká se na vakcínu, každý se bojí. I vy se bojíte...

Čeho se nejvíce bojí lidé v nemocnicích? Že to, co je dnes, zítra už být nemusí? Že život má svůj konec?

Samozřejmě. I ti lidi, kteří nemají extrémně těžký průběh, nebo mají dobrou prognózu, tak mají strach. Nyní už bych se rozmýšlela, zda jít znovu pomáhat. Ne kvůli tomu, zda jsem či nejsem riziková skupina, ale obávám se, že bych to už nezvládla psychicky. Já mám třeba fobii z udušení, to mě provází od malička. Ti lidé tam nemohou dýchat. Oni se snaží dýchat, ale nemají kyslík. Díváte se na lidi, kteří nemají kyslík. Nechápu lidi, kteří v této době riskují. Každý by se měl jít do nemocnice podívat alespoň na dvě hodiny, co se tam děje, je to výchovné. Když děláte dobrovolníka, tak tam nemusíte být. Můžete si sundat ten oblek a jít domů. Ale ti lidé, kteří tam pracují, ti to udělat nemohou. Ti lidé jsou neskutečně uštvaní a já se jim hluboce klaním. Ti lidé jsou nezaplatitelní. Hluboce až k zemi se klaním i těm holčinám, které tam chodí pomáhat ze zdravotních škol. Od roušek mají pod očima krvavé otlačené šrámy. Do rána si to ty holky namažou krémem a ráno jdou znovu na směnu. To je neskutečná oběť. Třeba pana poslance Volného bych tam dotáhla alespoň na dvě hodiny, aby ho ty srandy přešly.

Kdo podle vás může za to, že Česká republika je na tom tak špatně?

Jednoznačně za to může vláda. Lidé jsou všude stejní. Není pravda, že by Češi byli složeni z extrémních debilů a na vše kašlali, to prostě není pravda. Je to dané vládou, která není schopná udělat nic, co by mělo nějaký efekt. Jediný efekt, který má jejich činnost, je jejich vlastní profit. Zejména panu Babišovi je úplně jedno, kolik tady umře lidí. Já studovala psychologii a mohu říct, že je to sociopatický psychopat, který nemá minimální dávku empatie. On v druhých vyvolává emoce, ale sám je necítí. Já doufám, že jestli to tady nějak zázračně přežijeme, tak až to skončí, tak si tito lidé půjdou sednout za to, co udělali našemu národu. My jsme schopný a inteligentní národ, ale vláda to nevyužila, oni utloukli tu českou snahu a poslali tento národ do háje.

Říjnové volby, ve kterých budou občané volit poslance, už klepou lidově řečeno na dveře. D...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu