Babišovi zbývá den na omluvu. Pak Piráti začnou jednat. Lže, protože se bojí ztráty moci, říká Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

Minulý pátek obdržel premiér Andrej Babiš (66) od České pirátské strany předžalobní výzvu. Pirátům došla trpělivost poté, co opět tvrdil, že chtějí zdanit přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Za jeho výroky ve Sněmovně a na sociální síti Twitter požadují omluvu, na jejíž zveřejnění má premiér čas do konce týdne, když mu zaslali předžalobní výzvu. "To je dostatečná doba, aby mohl na naši výzvu reagovat. Věc jsme předali advokátní kanceláří a příští týden se dohodneme na dalším postupu," řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš (41) pro ŽivotvČesku.cz.

Ivan Bartoš vysvětlil, že Piráti se rozhodli záležitost řešit oficiálně z důvodu, že Andrej Babiš šíří dezinformace o straně dlouhodobě. Předžalobní výzva vyšla z rozhodnutí dát najevo netoleranci s manipulací voliči a šířením poplašných zpráv. Kromě omluvy žádají stažení příspěvku na sociální síti, kde předseda vlády tvrdí, že Piráti hodlají mapovat byty, zdanit přebytečné metry a nastěhovat do nich »nejlépe nějakého migranta«.

Piráti odmítají tvrzení premiéra, a to s odkazem na program, který nic podobného neobsahuje. Andrej Babiš má na omluvu čas do konce týdne, pak strana začne jednat. "Panu Babišovi jsme dali čas do konce týdne, aby se za lži omluvil a stáhl svůj lživý příspěvek na sociálních sítích. To je dostatečná doba, aby mohl na naši výzvu reagovat. Věc jsme předali advokátní kanceláří a příští týden se dohodneme na dalším postupu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš.

Spor mezi premiérem a Piráty vygradoval během čtvrtečního hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, právě v ten den Andrej Babiš na svůj Twitter napsal zmíněný příspěvek o mapování bytů. Piráti se ohrazují tím, že nic takového v programu nemají, nikdy neměli a premiér to dobře ví.

"V zájmu občanů není možné tolerovat, aby se premiér naší země choval jako dezinformátor a cíleně v době pandemie strašil lidi a šířil mezi ně poplašné zprávy. Premiér lže, protože se bojí, že ztratí moc a peníze, které jeho firmy tahají z kapes českých daňových poplatníků. Vnímá, že ztratil důvěru lidí. Místo toho, aby pracoval na vyvedení země z krize, do které ji dostal, zahájil tuto negativní a ulhanou předvolební kampaň. Piráti se nebudou snižovat na jeho úroveň, ve volbách chtějí zvítězit pozitivní kampaní a prezentací svého kvalitního programu pro rozvoj Česka," dodal pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů - strany, která v posledních několika volebních průzkumech v koalici se STAN by ovládla volby před hnutím ANO.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.