Reklama:

Babišův černý kůň Adam Vojtěch se zašil ve Finsku a není o něm slechu. Pochlubil se ale synem, který roste jako z vody a oslaví rok

Velvyslanec Adam Vojtěch
Velvyslanec Adam Vojtěch
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2024

V druhé polovině září to bude rok, kdy se bývalý dvojnásobný ministr zdravotnictví a v současnosti velvyslanec ve Finsku Adam Vojtěch stal otcem. O někdejším »černém koni expremiéra Andreje Babiše« v souvislosti s jeho změnou bydliště není moc slechu, ale jednou za čas se pochlubí fotografií na svém profilu na sociální platformě. Naposledy v čase vánočním, kdy se pyšnil, jak mu roste jeho syn Matyáš Antonín. O tom, že se šéf české ambasády v Helsinkách plánuje zaměřit více na rodinný život, promluvil před časem v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Start diplomatické mise započal pro bývalého politika v polovině února 2022. Společně s manželkou se přesunul do Finska, kde si převzal úřad. V krásné severské zemi je nadmíru reprezentativním velvyslancem České republiky, který na svou rodnou zemi a její zvyky nezapomíná.

Reklama:

Ostatně to potvrzuje fotografie pár měsíců stará, se kterou se český zástupce ve Finsku pochlubil v rámci vánočních svátků. Při té příležitosti veřejnosti ukázal svého roztomilého chlapečka, který v září oslaví své první narozeniny a roste jako z vody.

Krátce po narození chlapečka se bývalý politik s novinkou pochlubil na sociální síti Instagram. Jeho manželka Olga, která pro ŽivotvČesku.cz v minulosti pracovala jako korektorka, mu syna přivedla na svět v porodnici U Apolináře. O tom, že se šéf české ambasády v Helsinkách plánuje zaměřit více na rodinný život, promluvil před časem v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

"Je to také o nějakém osobním životě a je pravdou, že i v druhém termínu návratu na ministerstvo nebyla manželka nejšťastnější. Ale řekla, že pokud to je do voleb, tak se to dá zvládnout. Pravda je ale taková, že další čtyři roky už by byly příliš," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch po svém druhém jmenování do funkce ministra, následně se přesunul do Finska.

Pro manžele jde o prvního potomka. Olga Vojtěchová vstoupila s bývalým politikem do svazku manželského 19. října 2019, letos to tak bude pět let od svatby.

"Ten den byl naprosto perfektní, počasí bylo nádherné a pocit, že jste obklopeni rodinou a přáteli, kteří vám přejí štěstí, je nepopsatelný. Svatba pro nás nebyl jen papír a party, ale významný krok. Jsme v tomhle s mužem dost konzervativní," uvedla Olga Vojtěchová pro ŽivotvČesku.cz v rámci ohlédnutí se za dnem, kdy si v resortu Niměřice s Adamem Vojtěchem řekli své »ano«. Redakce o jejich velkém dni psala v dřívějším článku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: