Bára Basiková popsala, jak by mělo vypadat rozvolňování. Prioritu mám jasnou, říká

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2021

Epidemická situace v Česku se pozvolna zlepšuje a výhled na následující týdny a měsíce se zdá o něco příznivější. Zpěvačka Bára Basiková (58) se snaží brát vše s nadhledem a věnovat se nejen pomoci druhým, ale také vlastní knize. Na postupné rozvolňování, které v současné době začíná fungovat, má jasný názor. Prioritou jsou pro ni děti. "Měly by se vrátit zpátky do škol – úplně celoplošně. To je podle mě nejdůležitější a mělo by se to vyřešit jako první," vyjádřila se Bára Basiková pro ŽivotvČesku.cz.

Od pondělí 12. dubna vláda začala s postupným rozvolňováním, do kterého spadá nejen částečný návrat žáků do škol, ale s koncem nouzového stavu také zrušení omezení volného pohybu v rámci krajů nebo zákaz nočního vycházení. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že od 3. května (či ještě dříve) by se měly otevřít také obchody. Od 26. dubna se vrátí praktická výuka na středních školách a také v rámci posledních ročníků vysokých škol. Zároveň dojde s určitými pravidly také k otevření mateřských škol v krajích, kde to epidemická situace dovolí.

Zpěvačka jako trojnásobná maminka syna Theodora a dvojčat Anny a Marie vnímá nutnost znovuobnovení školství a návrat dětí do standardní výuky, kde jsou navíc v kolektivu spolužáků. "Myslím si, že priorita jsou děti a jejích návrat do škol – úplně celoplošně. To je podle mě nejdůležitější a mělo by se to vyřešit jako první. Na druhém místě by měli být podnikatelé a lidé, kteří mají živnost," řekla Bára Basiková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že epidemii a vše kolem ní už neřeší.

Hvězda hudební scény, která zazářila mimo jiné v muzikálech Jesus Christ Superstar nebo Johanka z Arku, se snaží i nadále věnovat umělecké činnosti, která ji baví a jejímž prostřednictvím se může odreagovat. "Píšu knížku s názvem »Když skočíš, já taky« podle mého stejnojmenného blogu, který jsem začala psát loni v březnu v době propuknutí první vlny koronanaviru. Paralelně s tím píšu ještě další články, které dám dohromady a v říjnu z nich vznikne kniha. Také chodím pomáhat a pracovat, kde je potřeba a čekám, co bude dál," dodala Bára Basiková pro ŽivotvČesku.cz.

Tento týden bylo v Česku zatím potvrzeno 2997 případů nákazy, přičemž ve třech dnech byl d...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu