Bára Basiková promluvila k rezignaci ministra: Prozradila, kdo by měl Vojtěcha nahradit

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2020

Zpěvačka Bára Basiková (57), která je aktuálně soutěžící v zábavné show, se před pár dny velmi ostře vyjádřila na konto všech, kteří straší s koronavirem. Pustila se nejvíce do politiků. Aktuálně se vyjádřila k rezignaci ministra zdravotnictví. "Měl by ho nahradit někdo zkušenější," řekla pro ŽivotvČesku.cz respektovaná umělkyně.

Zpěvačka poté, co si přečetla několik rozhovorů s různými odborníky měla v otázce epidemie jasno. To, co se v posledních dnech v Česko dělo, považuje za strašení a stresování lidí bez jasného závěru. Rezignace ministra zdravotnictví ji nepřekvapila.

"Rezignace ministra Adama Vojtěcha se dala čekat. Měl by ho nahradil někdo zkušenější. Někdo, kdo nedovolí, aby česká ekonomika trpěla, aby byly zatíženy nemocnice a také aby lidé nepřicházeli o peníze a o práci i v těžké situaci, která se ale dala očekávat," řekla pro ŽivotvČesku.cz fenomenální zpěvačka.

Podle Báry Basikové by měl resort zdravotnictví vést někdo, kdo má jasný cíl, jak Česko, které na jaře ukazovalo ostatním státům, jak se to dělá, vyvést z krizového stavu.

"Řada věcí se v posledních dnech a týdnech překrucovala a lidé by měli poslouchat někoho, kdo je zkušený lékař. Třeba profesor Pirk je podle mě člověk, který mluví naprosto rozumně, který to říkal už na jaře, že si tím musíme projít a normálně se s tím naučit žit," dodala pro ŽivotvČesku.cz hvězdná zpěvačka, která se nedávno poměrně ostře opřela do vlády.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.