Bára Jánová o koronaviru: Vakcína mi přijde jako uspěchaná rychlokvaška, počkám si, říká herečka

Bára Jánová
Bára Jánová
Foto: archiv FTV Prima

Sympatickou herečku Báru Jánovou (31) diváci znají zejména jako rozmazlenou Sylvu Popelkovou. Bára Jánová uvažuje o stěhování z Prahy, sází stromy a těší se, až skončí covidová doba. "Kdyby tady byla vakcína déle, tak neváhám, toto mi přijde dost uspěchané," přiznala pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka Bára Jánová, která v současné době září především jako Sylva Popelková v seriálu Slunečná, říká, že současná doba ji nutí více přemýšlet o světě a vede ji ke zklidnění. Ze současné situace už začíná být frustrovaná a snaží se chovat zodpovědně. Do očkování se ale nehrne a přemýšlí o stěhování mimo Prahu.

"V osmnácti jsem odešla do Prahy, ale teď mám choutky se vrátit na Vlašimsko. O Vánocích jsem byla dlouho doma a začala jsem si říkat, že se jednou vrátím úplně. Jak je člověk starší, tak má tendenci utíkat do přírody a do klidu. Já přírodu k životu potřebuji. Miluji vlašimský zámecký park, tak bych se jednou ráda vrátila. Začíná mi chybět takové to zastavení, mimo Prahu plyne čas pomaleji. Za 13 let v Praze jsem se stěhovala snad osmkrát, takže mi chybí pocit domova, člověk má pořád pocit, že je na nějaké cestě," přiznala pro ŽivotvČesku.cz sympatická herečka s tím, že Praha je od Vlašimi kousek, takže od metropole nezůstane odtržená ani v budoucnu.

Současná situaci ji velmi trápí. Říká, že je frustrovaná z toho, že lidé se museli izolovat, kavárny a restaurace jsou zavřené a světlo na konci tunelu je stále v nedohlednu. Lidé navíc začínají výt podráždění i agresivní.

"Čím déle to trvá, tím více se bojím. Jsem opatrná, když zrovna netočím, tak jsem hlavně doma. Babičku jsem neviděla dlouho, jen si telefonujeme, nechci to riskovat. Nestojí to za to žít s vědomím, že jsem pak někomu ublížila nebo ho dokonce obrala o život. Snažím se být zodpovědná a nebýt sobec. Když jsem byla na Vánoce za rodiči, tak jsem měla po testech, když se vídám teď letmo s tátou, tak v roušce. Rodiče jsou riziková skupina a pracují ve zdravotnictví, vídám se s nimi málo," uvedla Bára Jánová pro ŽivotvČesku.

Do očkování proti nemoci covid-19 se Bára Jánová nepožene. Chce počkat, protože si myslí, že vakcína vznikla velmi rychle. To v herečce nebudí důvěru. "Já nejsem žádný odpůrce očkování. Já mám i nepovinná očkování, třeba proti rakovině děložního čípku. Kdyby ta vakcína byla déle zkoumaná a testovaná, co to udělá s tělem, tak se očkovat nechám. Toto mi přijde ale jako rychlokvaška. Objevují se mutace, na které to možná fungovat nebude, tak mi celá vakcína přijde zatím jako výkřik do tmy. Očkování se budu vyhýbat, dokud budu moci. Ale budu chtít v budoucnu cestovat, tak si myslím, že nás k tomu donutí. Nyní ale potřebuji více času, abych očkování začala zcela důvěřovat," uvedla herečka, kterou jste mohli vídat i v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Vládní opatření a restrikce nechce Bára Jánová soudit. Myslí si ale, že otevření některých sportovišť či otevření fitness center by lidem pomohlo na psychiku. Restaurace jí chybí, ale ty by zatím neotevírala, protože chápe, že se do nich okamžitě nahrne plno lidí. "Chápu touhu všech lidí, že chtějí, aby se to dalo už do kupy. Ale já se obávám, že už to nikdy nebude zcela normální, že už to nikdy nebude jako dřív," myslí si herečka, která se rozhodla, že po celém světě začne sázet stromy.

"Vždy jsem chtěla mít nějakou nadaci a protože mám ráda přírodu a zajímám se o klimatické změny, tak jsem se pustila do sázení stromů. Dala jsem si za cíl, že za svůj život vysadím 100.000 stromů. Od léta jich mám na kontě už 1104. Mohla bych to mít hotové třeba do roka, stačilo by peníze poslat nějaké organizaci, ale to pak nevíte, zda to vůbec vysadí, zda se o stromy budou starat a zda to není celé podvod. Já to chci mít ale pod dohledem, tak hodlám na vše dohlížet. Věřím, že časem tento projekt půjde spojit i s cestováním, velmi mě to baví a také mám pocit, že po sobě něco zanechám," zasnila se v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz Bára Jánová.

Vše má svůj začátek i konec. Pokud vás zajímají sestry Popelkovy a jejich osudy, tak si je...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.