Berou nás za podřadný tým. Glasgow vše hodil na rasismus a jsou spokojení, říká Ladislav Vízek

Ladislav Vízek a Vladimír Šmicer
Ladislav Vízek a Vladimír Šmicer
Foto: Profimedia

Fotbalová veřejnost je otřesená z toho, jaký trest dostal obránce Slavie Praha Ondřej Kúdela (34). Za údajný rasismus si nezahraje 10 utkání. "To rozhodnutí je špína, pořád nás mají za podřadný tým z Východu," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý reprezentant Ladislav Vízek (66).

Hráč týmu Slavie Praha Ondřej Kúdela dostal od organizace UEFA trest na 10 zápasů za to, že měl údajně rasisticky urážet hráče Glasgow Rangers Glena Kamaru.

Vypjaté momenty se začaly odehrávat na hřišti skotského týmu Rangers při zápase Evropské ligy. Slavia vedla a mířila za postupem do dalšího kola. Domácí začali být frustrovaní a dopustili se řady tvrdých zákroků. Na konci utkání nervy na uzdě neudržel slávistický obránce Ondřej Kúdela a něco pošeptal do ucha Glenu Kamarovi. Podle hráče skotského týmu šlo o rasistickou urážku. Ondřej Kúdela to popírá. UEFA jeho verzi ale nevěří a český obránce přijde mimo jiné o účast na Mistrovství Evropy.

"To rozhodnutí je špína, pořád nás mají za podřadný tým z Východu. Nikdy by takový trest nedali hráči z Anglie, Španělska, Francie... Myslím si, že odsouzen měl být klub Glasgow Rangers. Jsem rád, že do toho vstoupili politici, že i prezident Zeman řekl, že nepoklekneme. V Glasgow nás zmrzačili, úmyslně napadli pěstí, nepustili do šatny, jako burani se chovali, ale odnesli jsme to my. A ještě fňukají, že my dostali málo a oni hodně. Tam se kopalo do Kuchty na zemi, Kolář má zlomený kosti v obličeji, došlo k napadení v útrobách stadionu a vlastně žádný pořádný trest nedostali. Já bych je vyloučil příští rok z pohárů. Myslím si, že si toho byli vědomi, tak to hodili všechno na rasismus. Měli dostat obrovské tresty, ale dnes jsou vlastně spokojení, jak to dopadlo," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý vynikající hráč Ladislav Vízek.

Pro Ondřeje Kúdelu skotská noční můra nekončí. Podle právního zástupce fotbalisty Rangers Glena Kamary se českého hráče chystá z rasistického chování obvinit skotská policie. Trestem může být pokuta nebo až půlroční vězení. "Policie je přesvědčena, že má dostatek důkazů pro trestní obvinění z rasistického chování Kúdely vůči Glenu Kamarovi," uvedl v prohlášení pro média Kamarův právní zástupce Aamer Anwar.

V pátek česká českou reprezentaci na EURU utkání s Chorvaty. Oba týmy půjdou do zápasu v j...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu