Besky se stala vítězkou MasterChefa, kamera zachytila její emoce. První rozhovor po triumfu a hodnocení Radka Kašpárka

Autor: TV Nova | Finále MasterChef
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2021

Je rozhodnuto, dobojováno, dovařeno. Vítězkou v ženském finále kulinářské show, kterou vysílá nejsledovanější tuzemská komerční stanice, se stala sedmadvacetiletá Veronika, kterou diváci znají pod přezdívkou Besky. Sympatická Slovenka trvale žijící v České republice zaujala trio porotců a šéfkuchařů tříchodovým menu inspirovaným pohádkou Malá mořská víla. Odnáší si tak jeden milion korun a titul MasterChef Česko 2021. Pro ŽivotvČesku.cz její úspěch okomentoval Radek Kašpárek (40). "Samozřejmě mě její úspěch těší a přiznám se, že jsem nečekal, že ukáže tak obrovský progres," uvedl.

V dramatickém finále se Besky utkala s bývalou juniorskou vítězkou Australian Open Jitkou a jedenatřicetiletou violoncellistkou Petrou.

Komplikací na straně Petry rozhodně bylo, že došlo během přípravy pokrmu k řezné ráně a vypadalo to, že dezert ani nenaservíruje. Besky si šla s chladnou hlavou pro svůj triumf. Tak by se v kostce dal popsat finálový večer, který diváka nepřipravil o emoce.

Besky se stala vítězkou celé řady a její úspěch zhodnotil Radek Kašpárek. "Vybrala si mě do týmu, byl jsem její mentor a od prvního castingového vaření jsem v ní viděl velký potenciál, ale tipoval jsem, že se do finálové pětky nedostane. Že se dostala až na samotný vrchol, to mi udělalo velkou radost. Hlavně proto, že mi tím splatila důvěru. Půjde ke mně na stáž, což bylo vítězství v jednom z kol a věřím, že má před sebou velkou budoucnost. Teď si myslím, že vydá kuchařku, a to je dobře. No a uvidíme, kde bude její budoucnost, ale věřím, že se neztratí," okomentoval úspěch pohledné brunety pro ŽivotvČesku.cz michelinský šéfkuchař.

První rozhovor s Besky po finále:

Myslím, že všechny zajímá, co vám proběhlo hlavou, když jste slyšela zvolat své jméno a stala jste se vítězkou?

Už mnohokrát zakřičel v této soutěži Radek moje jméno a já jsem to nečekala a dneska to bylo doslova za milion. Je to můj splněný sen a já můžu začít žít svůj sen.

Zkuste popsat své pocity, když už víte, že jste to dokázala.

Poprvé v životě se mi něco podařilo, poprvé v životě jsem se reálně pochválila. To byla ta motivace, aby mě pochválil někdo druhý. Sama se umím pochválit velmi těžko.

Chápu. Jak byste zhodnotila celý průběh večera?

Bylo to moc pěkné. Předkrm byl veliký tlak, ale při tom dezertu jsem si při posledních pěti minutách uvědomila, že už je konec a vlastně mě to trošku vzalo. Bylo to krásné a velmi jsem si to užila.

Jaké další kroky vás čekají?

Já nevěřím, že někdo bude znát Besky. Stále tomu nedokážu uvěřit. Budu dělat to co miluji, jestli tohle je jen začátek, tak je to skvělý.

Finále soutěže ovládla Besky
Finále soutěže ovládla Besky
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.