Bez nápovědy by ji dnes jen tak někdo nepoznal. Lex z Jurského parku dospěla v krásnou čtyřicátnici

Ariana Richardsová
Ariana Richardsová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2022

Příští rok tomu bude už 30 let, co se do kin dostal snímek Jurský park. Jeho obliba od té doby neklesá a dočkal se i několika pokračování. Malou Lex Murphyovou v původním filmu ztvárnila Ariana Richardsová (42), která je dnes neuvěřitelně krásnou ženou. Pro magazín Den of Geek zavzpomínala na natáčení.

Dnes už jen příležitostná herečka Ariana Richardsová se stala v 90. letech velkou hvězdou díky roli v kultovním snímku Jurský park. Jako Lex Murphyovou ji zná snad každý správný filmový fanoušek, jen málokdo ale ví, jak vypadá dnes. Až na výjimečné události se totiž drží stranou od společenských událostí.

Jako hvězda původního filmu byla pozvána na premiéru snímku Jurský svět: Nadvláda, na které ukázala, že přibývající věk jí svědčí. Jako čtyřicátnice je totiž neuvěřitelně krásná a záviděníhodné křivky nechala vyniknout v denimovém kostýmku. Dodnes přitom s láskou vzpomíná na doby, kdy byla ještě dítě a pohybovala se mezi dinosaury.

"Na natáčení mám mnoho krásných vzpomínek a nemůžu říct, že by jedna vynikala. Spíš celý ten zážitek se dá popsat jako dokonalý a nezapomenutelný. Režisér říkal, že jako dítě toužil po vytvoření světa, kde by mohli lidé chodit mezi dinosaury, a díky tomu, že se rozhodl natočit Jurský park, se mně jeho dětský sen splnil. Byla jsem dítě mezi dinosaury a bylo to jedno velké dobrodružství," řekla herečka v rozhovoru pro magazín Den of Geek.

Přestože herectví je pro ni na vedlejší koleji, Ariana Richardsová u umění zůstala a je malířkou. Především je ale maminkou šestileté holčičky a v soukromém životě je tak velmi spokojená. Zřejmě právě i psychické pohodě vděčí za to, že vypadá přinejmenším o 10 let mladší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.