Bez očkování bych nebyl mezi živými. Nechápu nezájem o vakcínu, když pomáhá, míní Jiří Krampol

Herec Jiří Krampol
Herec Jiří Krampol
Foto: nextfoto.cz

V současné době je očkování jedním z hlavních témat kvůli epidemické situaci v Česku, která je vážná. Vakcína může být podána zatím jen vybraným rizikovým skupinám, mezi které patří mimo jiné senioři nad 80 let. Moderátor a herec Jiří Krampol (82) očkování proti onemocnění covid-19 podstoupil a reakce po aplikaci první dávky u něj byla poměrně dramatická. "Očkování nesnáším, ale kdybych dostal covid, mohl bych být taky po smrti," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirus a s ním spojené očkování, které se u nás zahájilo 27. prosince a podle dat ministerstva zdravotnictví byla vakcína podána už 818 450 lidem a zhruba 261 000 z nich dostalo i druhou dávku. U nás se používají očkovací látky tří farmaceutických společností – Pfizer/BioNTech, AstraZeneca a Moderna.

Očkování podstoupil také moderátor a herec Jiří Krampol, který měl poté zdravotní komplikace a musel být hospitalizován v pražské nemocnici Na Františku.

"Byl to momentální stav. Vzali mě do nemocnice, dali mi nějaké minerály a za dva dny jsem se už cítil dobře a pustili mě domů. Už jsem v pohodě, dokonce jsem natočil tři televize. Bylo mi zle akorát tu noc a druhý den, pak už se to zlepšilo," řekl Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz s tím, že to pro něj nebylo snadné, protože očkování přímo nesnáší.

"Před lety mě očkovali, když jsme točili televizní pořad Oáza. Mělo se točit v Africe, kvůli tomu jsem dostal asi osm nebo deset injekcí proti malárii, tyfu a tak dále. Nesnáším to, ale doktor mi řekl, že mám malé průdušky, a proto se musím nechat očkovat. Kdybych koronavirus dostal, mohl bych být taky po smrti. Z toho důvodu jsem ho poslechl a nechal se naočkovat. Nechápu, proč vakcínu někdo nechce, když mu to pomůže," dodal Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz.

Ukončené očkování proti covidu-19 má v Česku víc než 2,5 milionu lidí. Aspoň jednu dávku v...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu