Bez očkování bych nebyl mezi živými. Nechápu nezájem o vakcínu, když pomáhá, míní Jiří Krampol

Herec Jiří Krampol
Herec Jiří Krampol
Foto: nextfoto.cz

V současné době je očkování jedním z hlavních témat kvůli epidemické situaci v Česku, která je vážná. Vakcína může být podána zatím jen vybraným rizikovým skupinám, mezi které patří mimo jiné senioři nad 80 let. Moderátor a herec Jiří Krampol (82) očkování proti onemocnění covid-19 podstoupil a reakce po aplikaci první dávky u něj byla poměrně dramatická. "Očkování nesnáším, ale kdybych dostal covid, mohl bych být taky po smrti," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirus a s ním spojené očkování, které se u nás zahájilo 27. prosince a podle dat ministerstva zdravotnictví byla vakcína podána už 818 450 lidem a zhruba 261 000 z nich dostalo i druhou dávku. U nás se používají očkovací látky tří farmaceutických společností – Pfizer/BioNTech, AstraZeneca a Moderna.

Očkování podstoupil také moderátor a herec Jiří Krampol, který měl poté zdravotní komplikace a musel být hospitalizován v pražské nemocnici Na Františku.

"Byl to momentální stav. Vzali mě do nemocnice, dali mi nějaké minerály a za dva dny jsem se už cítil dobře a pustili mě domů. Už jsem v pohodě, dokonce jsem natočil tři televize. Bylo mi zle akorát tu noc a druhý den, pak už se to zlepšilo," řekl Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz s tím, že to pro něj nebylo snadné, protože očkování přímo nesnáší.

"Před lety mě očkovali, když jsme točili televizní pořad Oáza. Mělo se točit v Africe, kvůli tomu jsem dostal asi osm nebo deset injekcí proti malárii, tyfu a tak dále. Nesnáším to, ale doktor mi řekl, že mám malé průdušky, a proto se musím nechat očkovat. Kdybych koronavirus dostal, mohl bych být taky po smrti. Z toho důvodu jsem ho poslechl a nechal se naočkovat. Nechápu, proč vakcínu někdo nechce, když mu to pomůže," dodal Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz.

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili op...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.