Bez vody, uvázaný a vystrašený. Strážníci v Brně po dvou dnech vysvobodili z auta trpícího psa

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

Brněnští strážníci ze zaparkovaného auta vysvobodili psa plemene husky, který trpěl kvůli narůstající teplotě ve voze. "O škodovku odstavenou v Komárově se opíralo slunce a huskyho zahřívala jeho bohatá srst. Strážníci měli vážné obavy, že by to pro něj mohlo mít osudové následky," popsala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí brněnský strážníků Markéta Skřivánková.

Venkovní teploty místy šplhají přes dvacet stupňů Celsia a i když se to na první pohled nezdá, tak v zaparkovaných autech se teplota rychle dostává k hodnotám, které znemožňují dýchání a přináší boj o život. Strážníci i odborníci varují, aby řidiči ve vozech nezapomínali děti či zvířata.

Brněnští strážníci našli v Komárově škodovku, do které se opíralo slunce. Uvnitř byl uvázaný pes, který podle svědků lítostivě vyl celou noc. Husky byl v autě zřejmě dva dny.

"Strážníci viděli, že je připnutý na vodítku a v interiéru nemá ani misku s vodou. Hned se v okolních domech začali shánět po majiteli automobilu. Nikde ho však nenašli a nikdo z místních ho neznal, a tak se hlídka rozhodla vůz otevřít. Přispěchal k ní i kolemjdoucí s láhví vody a hned dal psovi napít. Strážníci si všimli telefonního čísla na obojku, jenomže ani na jejich telefonát nikdo nereagoval. Spojili se proto s odchytovou službou městské policie a o huskyho se postaraly pracovnice v útulku," popsala zásah pro ŽivotvČesku.cz mluvčí brněnský strážníků Markéta Skřivánková

Člověk, který psa v autě nechal, je podezřelý z porušení zákona na ochranu zvířat a hrozí mu pokuta do milionu korun.

Nejde ale pouze o vysoké teploty. Auto není trezor ani školka a nechávat ve vozidlech děti či zvířata je rizikové i z toho důvodu, že do zaparkovaného auta se může někdo vloupat. Odborníci varují, že když rodič nechá v autě potomka bez dozoru, může mu třeba zaskočit sousto a přes zatažená skla se dítě pomoci nedovolá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.