Běžkyně v balerínkách se o sport už nezajímá. Řeší jen expartnera, se kterým otěhotněla. Nepřinesla ani potvrzení o návštěvě gynekologa, zubaře a ortopeda

Běžkyně Annamária Horváthová
Běžkyně Annamária Horváthová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 1. 2022

Šestnáctiletá Annamárie Horváthová před téměř čtyřmi lety ohromila nejen Slovensko, když dokázala ovládnout závod v balerínkách. V srpnu oznámila, že je těhotná a přestože si dítě chtěla nechat, nakonec o něj přišla. K běhání se od té doby nevrátila a podle sousedů si má v tuto chvíli největší starosti dělat s tím, že Sebastián, který ji přivedl do jiného stavu, se vrátil k bývalé přítelkyni, s níž už děti má.

V roce 2018 dokázala Annamária Horváthová zvítězit v závodu na 750 metrů i přesto, že neměla vhodnou sportovní obuv a běžela v balerínkách. Tím na sebe upoutala pozornost a mnozí věřili, že v romské osadě v Moldavě nad Bodvou se vyvíjí budoucí hvězda atletických stadionů. Dívka pak ale v srpnu loňského roku přiznala, že čeká dítě a naděje na její zářnou sportovní kariéru se začaly rozpadat.

Annamária se původně společně s rodinou rozhodla, že půjde na potrat, pak ale přišel zvrat a dítě si chtěla nechat. Neplánovaně o něj později skutečně přišla, ale ani po několika měsících se k tréninkům nevrátila. Podle jejího bývalého trenéra je její sportovní kariéra u konce a dívka, která před téměř čtyřmi lety svým talentem ohromila Česko i Slovensko, se už velkou hvězdou na běžeckém poli nestane.

"Nemám žádné informace o ní, ani o její rodině. Vypadá to, že sen o nadějné atletce skončil. V žádném kontaktu nejsme," řekl pro ŽivotvČesku.cz nedávno Norbert Pecze, který byl ochotný s šestnáctiletou sportovkyní trénovat i po těhotenství za předpokladu, že se vrátí do školy a bude si plnit povinnosti, které k jejímu věku patří. Zdá se ale, že hlavou se jí v tuto chvíli honí jiné věci, které pro šestnáctileté dívky také nejsou ničím výjimečným. Jde o lásku.

"Jsou doma, ale zapírají se. Stydí se, jak jejich dcera dopadla. Byli pyšní, protože dosáhla úspěchů a byla tam, kam se nikdo z nás nedostal a ani nedostane. Měla se dobře, pomohla rodině, ale teď nemají nic. Annamária teď řeší jen to, aby se k ní vrátil její bývalý přítel. On ale nechce. Dal se opět dohromady s bývalou přítelkyní, s kterou má dva syny," uvedli sousedé, které vyzpovídal slovenský deník Plus Jeden Deň.

Pro slovenský deník se Norbert Pecze rozpovídal i o tom, že koncem roku za ním otec Annamárie přišel a požádal ho, zda by ji znovu netrénoval. Souhlasil za podmínky, že bude studovat a přinese mu potvrzení o návštěvě gynekologa, zubaře a ortopeda, protože si stěžovala na bolest zad a zubů a chtěl tak vědět, že je v pořádku. Od té doby se však dívka neukázala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.