Biden bude novým prezidentem USA. Pro Evropu to může znamenat novou éru spolupráce, říká Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2020

Kandidát Demokratické strany Joe Biden byl podle amerických médií zvolen novým prezidentem Spojených států. Podle médií bývalý viceprezident ovládl hlasování i v klíčovém státě Pensylvánie a má tak zajištěnou většinu ve sboru volitelů. Volby nejsou zdaleka u konce, reaguje Donald Trump. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl předseda Pirátů - aktuálně druhé nejsilnější strany v Česku, že Bidenovo vítězství může představovat novou éru spolupráce pro Evropu.

Biden se stane 46. šestou hlavou státu a zároveň nejstarším nastupujícím prezidentem v historii USA. Obhájce Donald Trump ovšem odmítá Bidenovo vítězství uznat. "Prostým faktem je to, že volby zdaleka nejsou u konce,“ uvedl Trump.

Na Twitteru Biden uvedl, že je mu ctí, že ho Američané zvolili, aby vedl USA. Je prý před ním těžká práce, ale bude prezidentem všech Američanů.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ocenil, že Biden lidově řečeno Trumpa přejel a stane se novým prezidentem. "Vítězství Joe Bidena může znamenat pro Evropu novou éru spolupráce na řešení největších výzev: změně klimatu, rostoucímu vlivu autoritářských států či obnově ekonomik zasažených koronavirem. Podle předběžné zprávy OBSE nedošlo k žádným nesrovnalostem během voleb a výsledek tak považuji za zcela legitimní," uvedl Bartoš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.