Billy z Melrose Place po 28 letech: Andrew Shue nechal narůst vousy, zešedivěl a v 53 letech je to pořád fešák

Andrew Shue se proslavil v seriálu Melrose Place
Andrew Shue se proslavil v seriálu Melrose Place
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2021

Seriál Melrose Place patřil k nejúspěšnějším televizním hitům devadesátých let a získal si miliony fanoušků po celém světě. Jedním z hlavních hrdinů byl spisovatel Billy Campbell, kterého ztvárnil americký herec Andrew Shue (53). Od dob prvního vysílání uběhlo dlouhých 28 let, ale slavný padesátník vypadá stále skvěle.

Úspěch seriálu Melrose Place byl na začátku 90. let předurčen tím, že se na jeho tvorbě podílela legendární dvojice – producent Aaron Spelling (†83) a Darren Star (59), kteří spolu vytvořili například také televizní seriál Beverly Hills 90210. Star je pak podepsán také pod Sexem ve městě, Znovu 20 nebo nejnovějším seriálem Emily v Paříži.

První díl Melrose Place byl odvysílán 8. července 1992 a zpočátku nebyl tak úspěšný, jak se předpokládalo - stejně tomu bylo i u Beverly Hills 90210. Ale netrvalo dlouho a diváci si seriál zamilovali a prožívali dramatické příběhy skupiny mladých lidí žijících v bytovém komplexu ve West Hollywoodu.

Jednou z hlavních postav byl pohledný spisovatel Billy Campbell, který se zakoukal do své spolubydlící Alyson a jejich vztah se stal ožehavým tématem. Billyho si zahrál neméně sympatický herec Andrew Shue.

Zajímavé je, že Shue dlouhou dobu tajil produkci seriálu, že si buduje také kariéru profesionálního fotbalisty, což nakonec zjistili až po zveřejnění v médiích, jak uvedl web mlssoccer.com. Nikdy netoužil po herecké dráze, k myšlence na herectví ho přivedla starší sestra Elizabeth (57), která je sama úspěšná herečka a za svou roli Sery v romantickém drama Leaving Las Vegas s Nicolasem Cagem (57) byla dokonce nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka. Představitel Billyho tak měl doma podporu a vzor, ke kterému mohl vzhlížet.

Od vysílání prvního dílu Melrose Place uběhlo 28 let, ale stárnutí se na Andrewovi Shueovi nějak dramaticky neprojevilo. Letos v únoru oslaví 54. narozeniny, ale vousy a šediny mu dodaly na mužnosti, která je stále velmi atraktivní. Od roku 2006 se aktivně věnuje také pomoci druhým díky neziskové organizaci Do Something (v překladu dělej něco), jejímž cílem je vést především mladé lidi k tomu, aby se snažili online i offline svět využít k pozitivním změnám.

Štěstí nachází ve svých dětech – má tři vlastní syny z prvního manželství s Jennifer Hageneyovou a podruhé se oženil v roce 2010 s moderátorkou Amy Robachovou (47) a stal se nevlastním otcem jejích dvou dcer – Avy a Annie. "Svatba s Amy byla tím nejkrásnějším dnem. Navzdory sněhu, silnému větru, zpožděnému letu i vlaku," řekl Andrew Shue pro magazín People.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.